Fiart P48

Fiart P48

Fiart’ın yeni P serisinin ilki gerçekten şaşırtıcı bir tekneydi. 2022 Genova Fuarı’nda gelen P54’ün öncelikli görevi kaliteli günlük alanları yüksek İtalyan stiliyle bir araya getirirken, ailelerin teknede bir hafta veya daha fazla kalabilmesini sağlamaktı. Bu yeni serinin ikinci teknesi daha küçük. Ancak Fiart P48 yine bu yönde yürüyor ve ne mutlu ki Stefano Pastrovich tasarımı da aynı yaklaşımı kullanıyor.

İç hacimler yan güvertelerin beceriyle ortadan kaldırılması sayesinde maksimuma çıkarılmış ve Fiart P48’in kıç yerleşimi de benzer görünümde. Kıç tarafta, iki parçalı açık kıçaynada bir pasarella ve su sporları yardımcısı olarak görev alan hidrolik bir platform mevcut. Bunun ilerisinde, ana havuzluğa çıkarken bir asimetrik güneşlenme minderi seti basamaklar arasında yer alıyor. Burada ana seviyede, geniş bir koruma sağlayan ön cam ve tam boy T-top’un sığınağında iskele tarafta geniş bir yemek masası, karşısında bir şezlong ve bar bulunuyor.

Master Kamara
Master Kamara

Geniş enli baş güvertenin de P54’ün formülünü izlediği çok açık. Daha büyük teknede olduğu gibi, bu kısmın tamamı misafirlerin bir araya gelebileceği bir ortak alana ayrılmış. Alan zekice bir dizaynla 30cm kadar aşağı indirilerek ilave güvenlik ve korunak sağlanmış ve teknenin toplam 12 misafirinin birlikte dinlenebileceği bir yer yaratılmış.

Ancak bu tekneye baktığınızda kolayca anlayamadığınız nokta farklı güverte seviyeleri ve entegre cam panellerinin aşağıda olağanüstü yaşam mahalleri yaratmak için gerçekten çok çalıştıkları. Bu mekânlar kendine ait banyolu iki master süit etrafında kurgulanmış. Bunların ortasında çok geniş hacimli bir salon ve yüksek kaliteli bir kuzineye yer verilmiş.

Fiart’ın Classic spor-gezi tekneleri ve Seawalker günlük gezi modelleri de kesinlikle birçok yönden tavsiye edilmeye değer, fakat bu çarpıcı orijinallikteki yeni Fiart P48 özellikle heyecan verici görünüyor. P54 gibi Akdeniz stili bir tekne olabilir ama gerçekten kapsamlı gezi yetenekleri de sunuyor gibi görünüyor. Ve hoş açılı küpeşte hattı ve açılı baş kesitleriyle çok da şık. Her Fiart P48 siparişle üretiliyor ve özel olarak alıcının ihtiyaçlarına göre kişiselleştiriliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

TAM BOY 14,40m (47ft 3in)
EN 3,99m (13ft 1in)
MAKİNE Çift Volvo Penta IPS-650
MAKSİMUM SÜRAT Belirtilmedi
FİYAT 1 milyon 550 bin Euro (Güncel fiyat için firmayla iletişime geçiniz)
İLETİŞİM solodeniz.com