Flamenko Atölyesi’nden İspanyol esintileri

Flamenko Atölyesi’nden İspanyol esintileri

Kadıköy Belediyesi Flamenko Atölyesi Sene Sonu Gösterisi, “Viva Flamenco!” 5 Haziran’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde sergilenecek.

Kadıköy Belediyesi Flamenko Atölyesi Sene Sonu Gösterisi, “Viva Flamenco!” 5 Haziran, saat 20.00’de CKM, Büyük Salon’da sergilenecek. Flamenko dansçısı ve eğitmen Suna Akar Çapan’ın sahneye koyduğu gösteride, soprano olarak Ceren Arslan ve piyanoda Deniz Bayhan da yer alacak. Gösterinin kostüm tasarımı ise Saliha Oçmak’a ait.

Manuel de Falla ve Lorca gibi bestecilerin önemli İspanyol klasiklerinin ve Endülüs’ün farklı bölgelerine ait dansların sahneleneceği gösteri; izleyenleri Güney İspanya’da hüznün, neşenin, aşkın dansı flamenko ile dolu bir yolculuğa davet ediyor.

Kadıköy Belediyesi Flamenko Atölyesi, 2021’den beri Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat’ta çalışmalarına devam ediyor. Atölye, flamenko dansı ve kültürünü ücretsiz derslerle tanıtmayı ve katılımcılara bu eşsiz sanatta yetkinlik kazandırmayı amaçlıyor.

Suna Akar Çapan önderliğinde çalışan atölye daha önce, Yeldeğirmeni Sanat’ta, 29 Nisan 2023’te Dünya Dans Günü gösterisi, ve Deprem bölgesi yararına 17 Haziran 2023’te, CKM’de, El Duende! gösterilerini gerçekleştirdi.

Viva Flamenco! gösterisinin biletleri mobilet.com üzerinden satın alınabiliyor.