Sasga Yachts, Tatari Yatçılık ile Türkiye’ye pazarına giriyor!

Sasga Yachts, Tatari Yatçılık ile Türkiye’ye pazarına giriyor!

İspanyol üretici Sasga Yachts, Tatari Yatçılık ile yaptığı anlaşmayla Türkiye pazarına giriyor. Balear Adaları merkezli marka 1997 yılından bu yana adanın geleneksel balıkçı tekneleri olan “llaüts”ları (küçük tek yelkenli balıkçı tekneleri) üreterek başladığı yolda evrilerek piyasadaki kaliteli yarı deplasmanlı motoryat serilerinden birine dönüştü.

2001 yılında aileden ikinci kuşak Jose Luis Sastre’nin Genel Müdür olarak göreve başlamasıyla birlikte, firma 55 ile 68 feet arasında tekneler üreterek önemli bir büyüme kaydetti. 2010 yılında ise firmanın en beğenilen projelerinden biri olan 42 modeli doğdu. Bu model, klasik tasarım anlayışı ile modern teknolojiyi harmanlayarak, tekne kalitesini zirveye taşıdı.

Sasga Yachts’ın tekneleri, farklı yerleşim konfigürasyonları ve malzeme seçenekleriyle özelleştirilebiliyor. Ahşap, döşeme ve diğer malzemelerde sunulan seçenekler, müşterilerin isteklerine göre en yüksek kaliteyi sunarken geleneği de yaşatıyor. Ayrıca, gelişmiş gövde tasarımı sayesinde tekneler, performans artışı ve yakıt tüketiminde azalma sağlıyor. 12 ile 18 knot arasındaki seyir ve 23 knot maksimum sürat, bu tekneleri öne çıkarıyor.

Sasga Yachts'ın Türkiye'ye gelecek ilk modeli Menorquin 55 olacak.
Sasga Yachts’ın Türkiye’ye gelecek ilk modeli Menorquin 55 olacak.

Tatari Yatçılık büyüyor

2007 yılından beri denizcilik sektöründe olan Tatari Yatçılık, hali hazırda Ocean Sport Boats, Albemarle, EdgeWater, Comar, Back Cove ve Sabre gibi markaların temsilciliğini başarıyla yürütüyor. Sasga Yachts ile yaptığı bu yeni ortaklık sayesinde Türkiye’deki deniz tutkunlarına yeni ve heyecan verici bir seçenek sunmayı planlıyor.

Sasga Yachts’ın Menorquin serisi, klasik estetiği modern teknolojiyle birleştiren tasarımı ve yüksek performansıyla deniz tutkunlarının gözdesi olmaya aday. Türkiye’deki deniz severler için yeni bir dönemin başlangıcı olan bu seri, ülkemizin güzel sularında keşfedilmeyi bekliyor.

İletişim: tatari.com.tr