Göcek’te bahar havasında yarışlar

Göcek’te bahar havasında yarışlar

Göcek Yat Kulübü tarafından, her yıl mayıs ayında düzenlenen İlkbahar Yarış Haftası’nın 24’üncüsü bu yıl, 13-17 Mayıs tarihlerinde Fethiye Körfezi’nde gerçekleştirildi. 13 ülkeden 513 yelkencinin yer aldığı yarışlarda 66 ekip kıyasıya mücadele etti.

Haber ve fotoğraflar: Osman Uğur (@ugurosi)

13 Mayıs Pazartesi günü kayıtların tamamlanmasının ardından, Göcek D-Resort tarafından organize edilen açılış kokteyliyle yarış haftası başladı. Ekipler IRC 1, IRC 2, IRC 3, IRC 4 ile IRC Charter 1, IRC Charter 2 ve IRC Charter 3 olmak üzere yedi farklı sınıfta parkurdaki yerlerini aldılar. Toplam 66 teknenin katılımıyla gerçekleştirilen yarış haftasında, 13 ülkeden 513 yelkenci yarıştı.

Dört günde gerçekleştirilen toplam dört yarış sonunda düzenlenen törende, gün yarışları birincilerine ve genel klasmanda ilk üçe dereceye giren ekiplere ödülleri verildi.

Yarış haftası D-Marin Göcek Marina’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.
Yarış haftası D-Marin Göcek Marina’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Yarışa katılan tekneler, her sene olduğu gibi bu yıl da ana sponsor olan D-Marin Göcek Marina’nın ev sahipliğinde ağırlandı. Yarış haftalarının sponsorlarından olan D Resort ve D.T.O. kendi adına düzenlenen bir yarış için yarışçılara gün kupası verdi. Yerel destekçilerden olan Servet Şekerleme adına düzenlenen bir yarış için de yarışçılara gün kupası verildi.

IRC 1-2 gruplarında en iyi zamanı elde eden Wings Racing teknesi ile Fırat Şahin ve ekibine GYC Özel Kupası, IRC 3-4 gruplarında en iyi zamanı elde eden Hit Tenten teknesi Alexsandr Perezhosin ve ekibine Gençlik ve Spor Özel Kupası, IRC Charter gruplarında en iyi zamanı elde eden Imagine teknesi Siarhei Martynkou ve ekibine GYC Özel Kupası verildi.

24.Göcek İlkbahar Yarış Haftasına katılan ekipler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı da etkinlik gecesinde kutladılar. Her yıl giderek artan katılımcılarla büyüyen yarışlar ve Göcek Yat Kulübü’ne büyük katkı sağlayan yerel destekçiler ve sponsorlar sayesinde yarış haftası başarıyla tamamlandı.

Son gün yapılan ödül töreninde 24.Göcek İlkbahar Yarış Haftasına katılan ekiplere ödülleri verildi.
Son gün yapılan ödül töreninde 24.Göcek İlkbahar Yarış Haftasına katılan ekiplere ödülleri verildi.

Genel Klasman (Overall) birinci olan ekipler;
IRC 1 – Wings Racing
IRC 2 – My Olga
IRC 3 – Hit Tenten
IRC 4 – Space Jockey
IRC Charter 1 – Imagine
IRC Charter 2 – Storm Dancer
IRC Charter 3 – Orion

22.Göcek Sonbahar Yarış Haftası, bu yıl 4-8 Kasım 2024 tarihleri arasında düzenlenecek.