Solaris 55

Solaris 55

50’nci yılını kutlayan Solaris Yachts bu popüler modellerinin Solaris ve sadık tasarımcıları Soto Acebal’in şık, lüks ve süratli gezi teknelerinde süregelen iyileştirmeleri sergileyen yenilenmiş versiyonunu denize indiriyor. Ayrı duş bölmeleriyle üç banyo ve boyuna bot garajı yeni tekneyi yedi yıllık orijinal Solaris 55’ten ayıran temel özellikler olarak görünüyor.

Ancak her yerde hemen göze çarpmayan değişiklikler de mevcut. Form anlamında, 55 daha geniş bir ene (5m) sahip ve denge ve trim için baş tarafta daha fazla hacim sunuyor. Baş kamara ve yelken portucu ise daha büyük.

Alçak üst bina aynı zamanda çok daha kısa formuyla Acebal’in bir mini-maxi ile kıyasladığı daha büyük ve tamamen düz bir baş güverte yaratıyor. Alıcılar ayrıca yelken portucu yerine kompakt bir mürettebat kamarası seçebiliyor. Öte yandan, kıçaynadaki basamaklar platform ve garaja yeni 74’te olduğu gibi daha kolay erişim sağlıyor.

kıçaynadaki basamaklar platform ve garaja yeni 74’te olduğu gibi daha kolay erişim sağlıyor.
Kıçaynadaki basamaklar platform ve garaja yeni 74’te olduğu gibi daha kolay erişim sağlıyor.

İç mekânlarda alan ve ışık dağılımı, kapsamlı bir analizin sonucunda mükemmel simetriyi yakalamak üzere düzenlenmiş. Geleneksel iç mekân düzeni, tekne sahibine ayrılmış geniş bir süit, merkezi veya ofset yataklı misafir kamarası ve büyük duşlu bir banyoyla tasarlanmış. Simetrik salon bir kanepe ya da iki büyük koltukla donatılabiliyor. İskele taraftaki L şeklindeki mutfak, tekne sahibinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir ve her türlü konforla donatılabiliyor.

Yalın iç stil master süitin baş tarafa yerleştiği klasik Akdeniz planıyla Adi Design elinden çıkmış. Kendine özel banyosu olan bu kamara merkezde veya kenara çekilmiş bir yatakla seçilebiliyor. Kıç kamaraların da ayrı duş bölmeleri olan kendilerine özel banyoları var.

Yalın iç stil master süitin baş tarafa yerleştiği klasik Akdeniz planıyla Adi Design elinden çıkmış.
Yalın iç stil master süitin baş tarafa yerleştiği klasik Akdeniz planıyla Adi Design elinden çıkmış.
Yerleşim planı
Yerleşim planı

Solaris yarım yüzyıllık tarihini mayıs sonunda Sardunya, Porto Rotondo’da düzenleyeceği Solaris Cup ile kutluyor. Organizasyona tamamen yeni bir 74 de dahil 70 Solaris’in katılması bekleniyor. Aquileia tersanesi ilk 55 örneğinin Cannes ve sonbahar fuarlarına yetişecek bir tarihte tamamlamayı planlıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

TAM BOY 16,90m (36ft)
EN 5,00m (12ft 2in)
SU ÇEKİMİ 3,00m (2,30-2,70m)
DEPLASMAN 23 ton
FİYATI 1 milyon 130 bin Euro
İLETİŞİM solarisyachts.com