Gaggenau, 2024 Milano Tasarım Haftası’nda

Gaggenau, 2024 Milano Tasarım Haftası’nda

Lüks mutfak aletleri markası Gaggenau, “The Elevation Gravity” konseptini ilk kez 16-21 Nisan tarihleri arasında Milan Design Week’te ziyaretçisiyle buluşturuyor.

Gaggenau, “The Elevation Gravity” konseptini ilk kez 16-21 Nisan tarihleri arasında Milan Design Week’te ziyaretçisiyle buluşturuyor. Gaggenau, bu konseptin ön izlenimini 12 Mart Salı günü global sanal basın toplantısıyla gerçekleştirdi.

Türkiye ayağında ise bu buluşma; markanın Cosentino ortaklığı kapsamında Nisbetiye 10’da yer alan showroom’unda gerçekleşirken ardından tasarımcıların katılımı ile keyifli bir etkinliğe dönüştü.

Gaggenau
Türkiye’deki toplantı Cosentino showroom’unda gerçekleştirildi.

BSH Türkiye Pazarlama Direktörü Burak Destici’nin konuşmasıyla başlayan ve aralarında Türkiye’nin seçkin mimari, tasarım, sanat ve gastronomi yayınlarının editörlerinin olduğu toplantı Milano’nun en özel villalarından Villa Necchi Campiglio’daki canlı panel ile devam etti.

Moderatörlüğünü Studio Ashby kurucusu ve iç mimarı Sophie Ashby’nin üstlendiği Gaggenau Dünya Başkanı Dr. Peter Goetz, Tasarım Başkanı Sven Baacke, enstalasyonun mimarı 1zu33 Mimari Studio Kurucu ve CEO’su Hendrik Müller’in de aralarında olduğu konuşmacılar Milano Tasarım Haftası için hazırlanan “The Elevation of Gravity” konseptini, markanın yakın gelecekteki başyapıtlarını ve gelecek planlarını ilk kez basınla paylaştı.

Konuşmacılar herkesi 16-21 Nisan tarihleri arasında Milano Tasarım Haftası kapsamında Villa Necchi Campiglio’da gerçekleşecek mimari enstalasyona ve hafta boyunca düzenlenecek özel deneyimlere davet etti.

Burak Destici; “Gaggenau olarak, bugün sizlerle birlikte gerçekleştirdiğimiz bu buluşma, Milano Tasarım Haftası için hazırladığımız dopdolu içeriğimizi birlikte keşfetmek ve markamızın gelecek planlarını ilk kez sizlerle paylaşmak adına harika bir fırsat yaratırken bir arada olmanın da mutluluğunu yaşatıyor.” sözleriyle basına teşekkür etti.

Toplantının hemen ardından marka elçisi Şef Eren Erdem’in hazırladığı lezzetli atıştırmalıklar eşliğinde tasarım sektörünün önemli isimleri bir araya gelirken geceye katılan tasarımcıların, ilk kez Milano’da görücüye çıkacak olan Gaggenau’nun başyapıtları arasında yer alan Essential Induction ürünü hakkında değerli fikirleri de kayda alındı.