Bu trofe tutar: Göcek Winter Trophy Series

Bu trofe tutar: Göcek Winter Trophy Series

Göcek Yat Spor Kulübü,  Sonbahar ve İlkbahar yelken yarış haftalarına ek olarak bu yıl Göcek Winter Trophy Series adıyla yeni bir seri başlattı.

Yazı: Osman Uğur

Göcek Yat Spor Kulübü, her yıl kasım ve mayıs ayında düzenlenen Sonbahar ve İlkbahar yelken yarış haftaları dışında bu yıl Göcek Winter Trophy Series adıyla yeni bir seri başlattı. Üç ayaklı trofe Ocak-Şubat ve Mart aylarında düzenlendi.

Fethiye Göcek Körfezinde gerçekleştirilen yarışlarda 13 teknede toplam 65 yelkenci, IRC 1, IRC 2 ve Destek olmak üzere üç farklı divizyonda yarıştı.

Yarışmacılar mücadele dolu yarışları Göcek in muhteşem manzarası eşliğinde gerçekleştirirken seyirciler de bu heyecan verici etkinliği izlemekten keyif aldılar.

Düzenlenen yarışların sonunda düzenlenen ödül töreninde, gün yarış birincilerine ve Overall’da Trofe IRC 1 ve Destek sınıfında birinci olan yarışçılara kupaları verildi. Overall’da, IRC 1 grubu kazananı, Hey Teacher olurken, Destek grubunda ise birinciliğe Kardula uzandı.

Göcek Yat Spor Kulübü Başkanı, etkinliğin başarılı geçmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, katılımcılara ve destek olan yerel sponsorlara teşekkür etti ve gelecek yıllarda daha büyük ve başarılı organizasyonlar yapmayı planladıklarını belirtti.

Göcek Yat Spor Kulübü tarafından düzenlenecek gelecek yarışların tarihleri:

24.Göcek İlkbahar Yarış Haftası , 13-17 Mayıs 2024
22.Göcek Sonbahar Yarış Haftası, 04-08 Kasım 2024