Grand Soleil 58

Grand Soleil 58

Grand Soleil 58Cantiere del Pardo 42 yılda 3800’den fazla tekne inşa etti. Grand Soleil 58 performans serisinin amiral gemisi olarak, seriyi 39-58ft olarak genişletecek. Tasarımın uzun, alçak hatları köşeli borda, güverte ve geniş havuzlukla buluşuyor. Genişlik teknenin kıçına kadar taşınarak bot garajı ve geniş yaşam alanları yaratıyor.

Nauta şanına yakışır şekilde bir kez daha ferah, doğal ışıkla dolu bir iç dekorasyon yaratmış.Tekne iki farklı master kamarayla sunuluyor, iki farklı mutfak yerleşimi ve dördüncü bir kamaraya sahip. Genel Müdür Fabio Planamente “Günümüzün gövde formu bu çok yönlülüğe olanak sağlıyor,” diyor.
Planamente, “Son yıllarda 50-56ft skalasında 220 tekne sattık, bu boy tekneler için büyük bir potansiyel olduğunu düşünüyoruz,” diyor. Proje müdürü Maya Bach bu tekne sahipleri arasında yaptıkları bir araştırmada farklı yerleşim talepleri olduğunu gördüklerini ve farklı seçeneklerin 58’e özel imalat bir tekne havası vereceğini belirtiyor.

Toby 3D sanal gerçeklik uygulamasıyla G58’in içini dolaşırken.
Toby 3D sanal gerçeklik uygulamasıyla G58’in içini dolaşırken.
Yeni model belli ki fırtına gibi bir girişe hazırlanıyor, planlar üzerinden üç tanesi satılmış bile. İlk tekne 2016 baharında denize indirilecek.

58’in bir de gezi versiyonu olacak, aynı gövde kalıbının kullanılacağı tekne bu yılın 46LC’si gibi Long Cruise (LC) stilinde olacak. Planamente bunun Grand Soleil’in performans ve LC serisinin ilk kesişmesi olacağını belirtiyor,

Grand Soleil Cannes’da kendini gösterdi. Grand Soleil, Bavaria yönetimi altında geçirdiği kısa dönemden sonra yeniden yapılanıyor; şimdilerde delme makineleri konusunda uzmanlaşmış Trevi Group’un sahibi Trevisani ailesine ait. Planamente, “Buradayız ve eskisinden iyiyiz,” diyerek ekliyor, “Geçen yılın satışları tahminlerimizin yüzde on üzerindeydi.”
İletişim: Grand Soleil Türkiye

TEKNİK ÖZELLİKLER
Boy: 17.50m (57ft 5in)
En: 5.10m (16ft 9in)
Su çekimi: 2.90m (9ft 6in)
Deplasman: 18,900kg

İki master kamara seçeneği sunuyor.
İki master kamara seçeneği sunuyor.