Horizon Yachts V74

Horizon Yachts V74

Üretken Asya tersanesi Horizon Yachts, motor-katamaranlar ve büyük deplasman gövdeli lüks motoryatlardan otantik süperyatlara kadar her şeyi üretiyor. Ancak yeni orta boy V74 modelinde hacim, lüks ve performans sunuyor.

Mayıs 2023 tarihinde görücüye çıkan Horizon Yachts V74, dikey baş bodoslamalı ve dümensiz ana güverteyle alanları maksimuma çıkaran V68 modelinin geliştirilmesiyle ortaya çıkmış. Baş taraftaki salonda U formlu bir yemek bölümü yanında baştan kıça uzun bir kuzine ve merkezde bir ada bar bulunuyor. Daha kıçta ortadaki girişin bir yanından karşı taraftaki asansörlü TV konsoluna bakan yüksekliği ayarlanabilen yemek masası ve misafirler için mükemmel konumuyla kıç salonun iskele tarafındaki günlük kullanım banyosuna yer veriliyor.

Açık akasya ipek mat ahşap zeminler ve doğal tonlar, pastel yüzeyler ve büyük camlarla aydınlık ve dinlendirici olacak şekilde tasarlanan salon kıç havuzlukla çok iyi birleşiyor. Burada, flybridge çıkıntısı L formlu oturma bölümüne iyi bir korunak sağlıyor, ancak V74’ün kıç tarafının asıl yıldızı 450kg ağırlıktaki hidrolik platformun önünde derin konumuyla ve zarif bir bar ve muhteşem manzaralara dönük çepeçevre oturma yeriyle beach club.

Salona döndüğümüzde, iskele taraftaki merdivenden güvertenin tam ortasında konumlanmış iki kişilik kapalı dümen istasyonunun bulunduğu bölmeye çıkılıyor. Bunun gerisinde ikinci bir U formlu oturma grubu ve flybrdige’in açık bölümüne geçiş sağlayan bir kapıya yer veriliyor. Ve dışarıda kapalı bölmenin korunağında üşüten rüzgârdan uzak muhteşem manzaraların izlenebileceği diğer bir oturma alanı ve kıçta bir vinç ve bot için ilave yer bulunuyor.
Aşağıda, geleneksel tam eni kullanan özel banyolu master süite ek olarak baş tarafta bir VIP kamara, bir ranzalı kamara ve dönüştürülebilir iki tek yataklı bir kamara bulunuyor.

Aslında, bu yerleşim görece alışılmış, ancak ana güvertedeki banyo ile yaşam mahallerinde mahremiyet korunurken fazladan hacim kazanılıyor. VHorizon Yachts V74 üzerinde iklim kontrollü üst salon ve özenle donatılmış plaj kulübü gibi özellikler Horizon markasının özellikle güçlü olduğu Avustralya ve Asya pazarlarına hitap etmek amacıyla eklenirken, yeni V74’ün Avrupalı denizcilere uygunluğu da açıkça görülebiliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER


TAM BOY 22,65m (74ft 4in)
EN 5.94m (19ft 6in)
MAKİNE Çift CAT C18A 1.136hp dizel
MAKSİMUM SÜRAT Henüz bildirilmedi
FİYATI Firmayla iletişime geçiniz
İLETİŞİM horizonyacht.com