İstanbul Kupası zorlu geçti

İstanbul Kupası zorlu geçti
Fotoğraflar Osman Uğur

EKER-TAYK Trofesinin önemli yarışlarından Burgan Leasing İstanbul Kupası 17-18 Ekim’de yapıldı. Kendi sınıflarında MESA Sailing Team-Shak Shuka 3 ve Nox ekipleri birinci oldu.

EKER-TAYK Trofesinin önemli yarışlarından Burgan Leasing İstanbul Kupası 17-18 Ekim’de yapıldı. İlk gün zayıf güneyli rüzgârın hakim olduğu yarış kısa süreli tehirden sonra coğrafi rotada yapıldı. İkinci günse parkura sert poyraz hakimdi.

Planlanan iki yarışın yapıldığı kupada Alize G28 direk kırarken, MSI Sailing Team teknik arıza dolayısıyla yarışı terk etti. Maceralı geçen iki gün sonucunda IRC0-1-2 sınıflarında MESA Sailing Team-Shak Shuka 3, IRC3 ve 4 sınıflarındaysa Nox düzeltilmiş zaman overall birincisi ekipler oldular.

 

Yarışla ilgili görüşlerini bildiren Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, “Burgan Leasing olarak geleneksel hale gelen International İstanbul Cup yarışlarının bu yıl da ana sponsoru ve bir parçası olmaktan çok mutluyuz. Bizler, tekne leasingi ürünümüzle denize ve yelkenlere tutkun olanların hayallerini gerçeğe dönüştürüyoruz. Yarışlara sponsor olup aynı zamanda katılarak deniz ve yelken tutkumuzu çalışanlarımızla ve tüm dünyayla paylaşıyoruz.

Burgan Leasing olarak ülkemizde denizciliği ve yelken sporunu geleceğe taşımak için çalışıyor ve yarışıyoruz. Deniz tutkusunun herkes için ulaşılabilir herkes için yaşanabilir bir tutkuya dönüşmesi için yeni ürünler geliştiriyoruz. Her yarışta olduğu gibi altıncı International İstanbul Cup’ta da büyük mücadele vererek yelken tutkunlarına unutulmayacak anılar yaşattıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü Genel Müdürü Cahit Üren ise katılan tekne sahiplerine ve sponsor olan kurumlara teşekkür ederek; “Ülkemiz için deniz ve denizciliğin önemi her geçen gün daha da anlaşılıyor. Tek amacımız denize elverişli insan sayısını olabildiğince fazla yetiştirebilmek. Bu nedene katılan tüm yatlarımıza, yelken okullarımıza teşekkür ediyoruz. “Mavi Vatan”ın öneminin farkında olarak bu güzel etkinliğe altı yıldır destek olan Burgan Leasing’e de sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” diye belirtti.