İttir Kaktır “Yılın Teknesi Yarışması’nda finalde

İttir Kaktır “Yılın Teknesi Yarışması’nda finalde

RMK Marine tarafından inşa edilen İttir Kaktır teknesi, prestijli Classic Boat dergisinin her yıl düzenlediği “Yılın Teknesi Yarışması”nda motorlu yeni inşa tekne kategorisinde finale kaldı.

Amatörlere yönelik klasik tarzda planlarıyla ünlü Amerikalı Sam Devlin tasarımı olan 8 metrelik Tugzilla modeli, RMK Marine tarafından 10 metreye çıkartılarak geliştirildi ve tasarım süreci dahil üç buçuk ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak müzeye teslim edildi.

Rahmi Koç Sanayi Müzesi’nde mini römork olarak hizmet vermesi için üretilen İttir Kaktır orijinalinden bir çok noktada ayrılıyor. Müzeye yakışacak kalitede ve estetikte olması için azami özen gösterilen teknenin önemli özelliklerinden biri de motoru.

Ford Otosan’ın tamamen yerli mühendislik ile marinize ettiği yerli üretim Ford 2L Ecoblue dizel motoru ilk kez bir teknede kullanılacak şekilde konfigüre edildi ve başarılı oldu.

İttir Kaktır

İleri teknoloji kullanılan elektronik kontrollü motor, yüksek torku, düşük ses ve titreşim seviyesi, yakıt tüketimi ve emisyon değerleriyle İttir Kaktır’ı emsallerinden üstün bir tekne haline getirdi.

Classic Boat dergisinin her yıl düzenlediği “Yılın Teknesi Yarışması” 8 Mart‘ta sona erecek. Motorlu yeni inşa tekne kategorisinde finale kalan tekneye destek olmak için son günler.

Yarışmada oy kullanmak için https://awards.classicboat.co.uk/new-powered-vessel/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

www.rmkmarine.com.tr