Lagoon 60

Lagoon 60

Lagoon Catamarans, yeni modeli Lagoon 60’ın dünya prömiyerini, 6-9 Mart tarihlerinde Bordeaux’da düzenlenen Lagoon Exclusive Days’de gerçekleştirdi.

Club Lagoon üyelerini her yıl bir araya getiren Exclusive Days, bu yıl Lagoon’un 40. yıl kuruluş dönümü kutlamalarına da ev sahipliği yaptı. Sürprizler ve yeniliklerle dolu bu özel etkinlikte, merakla beklenen Lagoon 60 ilk kez sergilendi.

Lagoon 60, iç ve dış mekanlardaki geniş ve ferah yerleşimiyle oldukça davetkar bir tasarıma sahip. Lagoon 60’ın tamamen denize açık olan arka kokpiti, sahipleri için hareket özgürlüğü sağlıyor. Açılır yan kapaklar, denizle olan bağlantıyı daha fazla artırıyor. En sevdiğiniz yaşam alanınız olacak şekilde tasarlanan arka kokpit, hafif açılı basamakların güvenliğinden ve erişim kolaylığından faydalanıyor.

Salonun ön kısmında yer alan kapıyla erişilen ve düz zeminli geniş ön kokpit, dinlenmek için konforlu ve davetkar bir alan sunuyor. Lagoon 60’ın her bir yaşam alanı panoramik manzaraya sahip ve katamarandaki hareket akıcı ve engelsiz.

Bağlantılı ve davetkar yaşam alanları

Modüler, ferah ve dışa dönük salon, sahibinin zevkine göre yeni bir tasarıma uyarlanabiliyor. Mutfak veya barlı versiyonları mevcut olup, geniş dikey pencereleri ile bol miktarda doğal ışıktan yararlanmakta. Mutfak, aşağıda ya da yukarıda tercih edilebiliyor, dört ve beş kabin seçeneği mevcut.

Mimari tasarımını VPLP Design’ın, dış tasarımını Patrick Le Quément’in üstlendiği teknenin iç mekân tasarımını Nauta Design tasarladı.