CNB 78

CNB 78

Nicholas Claris’in fotoğrafında görüldüğü gibi CNB Groupe Beneteau’dan Solaris’e geçtikten sonra ürettiği ilk yatla popüler CNB 76’nın yerine sempatik bir halef sunuyor. Philippe Briand ve Jean Marc Piaton bir araya gelerek çok büyük farklar yerine biraz daha uzun yeni gövde formunda ince değişiklikler yapmışlar.

CNB 78, markanın genlerine sadık, sınırlı mürettebatla çok kolay yönetilebilen bir açıkdeniz gezi teknesi. İç mekânlarında iyi düzenlenmiş ve ayrılmış mürettebat yaşam yerleri sunuluyor. Mürettebat bir kuzineyle kıç bölümün tamamını kullanıyor, master süit ve misafir kamaraları baş tarafta ve bu bölmeler havuzlukla bağlantı sağlayan, aşağıda tam eni kullanan bir makine dairesine yer yaratan bir güverte salonuyla ayrılıyor.

CNB yöneticisi Vincent Arnaud yerini korumuş ve tekneyi bize gezdirirken inşa ve donanım kalitesinden çok memnun olduğunu belirtiyor. “Yeni bir şey getirirken köklerimizi korumak istedik.” Önemli bir gelişme Groupe Beneteau’nun endüstriyel modüler tekniği yerine daha geleneksel bir yaklaşımla bölme perdelerinin lamine edilmesi. Arnaud, tasarım ve mühendislikten tasarruf ettiklerini, ekipman ve iş bitimi kalitesine zaman harcadıklarını söylüyor. Sürekli damarlarla eğimli ceviz kaplamalar kalitede kesinlikle bir üst basamakta. Omurga hattına paralel bot garajı bir Williams 395’e yetecek boyutlarıyla benzer formatta kalırken, botun denize indirilişi yüzme platformuna eklenen makaralarla artık çok daha kolay.

Dev bir yelken portucu sarma sistemli yelkenleri saklayabiliyor, bu alan bir mürettebat kamarası olarak da düzenlenebiliyor, ancak bu zaten kıç tarafta düzgün yaşam mahalleriyle iki kişilik mürettebat kamaralarını içeren tekne yerleşimine ters düşüyor. Önemli bir iyileştirme de misafir kamaralarında yapılmış, 76’da biri ranza yataklı olan kamaralar yerine, her iki kamara da çift kişilik veya iki tek kişilik yataklarla düzenlenerek iki kişilik olarak sunuluyor. Master süit saraylara layık, konforlu ve ferah olmanın yanında mahremiyeti çok iyi. Kamara direk ıskaçasındaki perdeden başlıyor ve özel banyosunun konumu değiştirilmeden başta, kıçta veya merkezden kaçık bir yatakla düzenlenebiliyor. Denize indirilecek ikinci gövde burada bir piyanoya bile yetecek yer olduğunu kanıtlayacak.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Tam boy 24,85m (81ft 5in)
En 6,10m (20ft)
Deplasman 47,900kg (boş)
Toplam Yelken Alanı 304m2
Fiyat 3 milyon 440 bin Euro (Güncel fiyat için firmayla iletişime geçiniz.)
İletişim tezmarin.com