Marmaris’e yeni sistem

Marmaris’e yeni sistem

Marmaris Uluslararası Yarış Haftası

Marmaris Uluslararası Yarış Kulübü tarafından düzenlenen Türkiye’nin en yüksek katılımlı yat yarışı Marmaris Uluslararası Yarış Haftası, bu yıl 28 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında yapıldı. 13 ülkeden 114 ekibin katıldığı ve ilk kez IRC ile Charter sınıflarının iki ayrı grupta start aldığı yarışlarda parkurların hızlı ekibi Dere Construction – Anyting, IRC1 sınıfında birincilik kupasını kaldırdı.

Yazı ve Fotoğraflar: Kadir Pirasoğlu

klaus-ottes-marmaris-anma-toreniSESSİZ BAŞLANGIÇ
30 Ekim Pazartesi günü ekipler denize çıktığında daha önce açıklandığı gibi filo IRC ve Charter olarak iki ana gruba ayrıldı. İlk gün IRC sınıfları koy içinde, Charter Performance ve Cruiser sınıflarıysa Marmaris Boğazı’nda start aldı. Düşük havada, abandone ve geri çağrılmayla geçen yarışlarda finişi ilk geçen ekip IRC 3 sınıfında yarışan Alp Doğuoğlu yönetimindeki Karavida – Cheese Sailing oldu.

MARMARİS KLAUS’U UNUTMAYACAK
Ekipler yarış haftasının ilk gününe bazen medya takip teknesini, bazen de komite botunu kullanan; yardımseverliği, hoşgörüsü ve Atatürk sevgisiyle tanınan; kulüp onur üyesi Alman Klaus Ottes’in ölüm haberiyle başlamıştı. Kızının Almanya’dan gelmesiyle yarışların üçüncü gününde Ottes adına denizde bir anma töreni düzenlendi. Ottes’in naaşı Marmaris aşığı denizcinin isteği üzerine Marmaris yabancılar mezarlığına defnedildi.

BEŞİ BİR YERDE
Kaan Özgönenç yönetimindeki Anything – Dere Construction haftayı beş birincilik, bir ikincilik ve bir beşincilik derecesiyle IRC 1 sınıfında açık ara birinci tamamladı.

Marmaris Uluslararası Yarış Haftası - Anything-Dere ConstructionMarmaris Uluslararası Yarış Haftası yarış yazısının devamını Aralık 2017 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.