Megayat marinası Port Azure Göcek’te açıldı

Megayat marinası Port Azure Göcek’te açıldı

2021 yaz sonu itibariyle hizmet vermeye başlayan Türkiye’nin ilk megayat marinası Port Azure’nin açılışı 2 Ekim’de yapıldı.

Dünyanın en büyük yatlarını rahat ve güvenli şekilde ağırlayabilmek için tasarlanan Port Azure tek parça, 245 metre uzunluğunda beton iskeleye sahip. 2021 yaz sonu itibariyle hizmet vermeye başlayan megayat marinasının açılış etkinliği, pek çok misafirin katılımıyla 2 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirildi. Sektör profesyonelleri, deniz tutkunları, yatseverlerle birlikte, farklı iş sektörlerinin önde gelen isimleri Port Azure açılış etkinliğinin katılımcıları arasında yer aldı.

Markanın yatırımcısı olan STFA Yatırım Holding Başkan Yardımcısı Nur Taşkent törende, Türkiye’de gerçekleştirdikleri dünya çapındaki projede birlikte yol aldıkları iş ortaklarından, Göcek halkına kadar herkese teşekkürlerini sundu.

Taşkent, “Dünya yatçılığında megayatlar giderek daha fazla ağırlığını hissettirmeye başladı, tekne boyutları giderek büyümeye başladı. Artık limanlarımızda her geçen sene daha fazla 40 metre ve üstü tekneleri görüyoruz. Gururla söyleyebilirim ki, ülkemiz megayat imalatında dünyanın en önemli üç ülkesi arasında.

Biz çok mutluyuz çünkü, bu cennet sularımıza gelen megayatlar artık Göcek’te güvenli bir sığınak bulacak. Yine çok mutluyuz ki; açmış olduğumuz bu liman ülkemize dünyanın en büyük yatlarını çekecek, hizmet verecek ve turizm gelirlerimize önemli katkıda bulunacaktır.

Turizm potansiyelimiz çok büyük. Turizm sezonumuz Avrupa’da en uzun sezona sahip. Mayıs hatta nisan ayında başlayıp ekim sonu kasım başına kadar uzanan bir sezon. Bu limanın açılışı bölgemiz turizm ekosistemine de etki edeceğini umuyor ve katma değeri yüksek bir turizm alt yapısı oluşturacağına inanıyoruz.

Port Azure
Özgür Özgen, Tomris Taşkent, Nur Taşkent

Mayıs 2019’dan bu yana hayalini kuruduğumuz bugüne ulaşmamızda pek çok kurum ve kişinin emeği büyük. Öncelikle bize projeyi getiren, gerçekleşmesi yolunda büyük bir özveriyle çalışan dostum ve ortağımız Özgür Özgen’e şahsım ve ailem adına şükranlarımızı sunuyorum.

Bu süreçte devletimizin tüm ilgili kurumlarını büyük bir samimiyetle yanımızda bulduk. İsimlerini saymadan bizi destekleyen tüm kurumlara, yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Proje ve inşaat sürecinde büyük bir özveriyle çalışan çözüm ortaklarımıza da ayrıca teşekkürü bir borç biliyorum. Bu açılışın gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi de kutluyor ve teşekkür ediyorum.

Son teşekkürüm de Göcek halkına. Bu süreçte bizim hep yanımızda oldular. Umuyorum biz de onların bu desteğine, limanımızda yürüteceğimiz başarılı faaliyetlerimizle karşılık vermiş oluruz. Tekrar bu mutlu günümüzde bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ediyor, bizimle birlikte keyifli bir zaman geçirmenizi diliyorum.’’ dedi.