Minik dev geliyor

Minik dev geliyor

RMK Marine RMK120

2000’li yılların başında Hollandalı Vripack tasarımı 120 feet’lik üç explorer motoryat inşa ederek uluslararası süperyat piyasasına kuvvetli bir giriş yapan RMK Marine, 20 yıl içinde birçok önemli ve ödüllü projeye imza attı. Sektördeki yenilikleri yakından takip eden ve üretimini bu yönde geliştiren RMK Marine Türkiye’nin öncü tersanelerinden biri. Tersanede farklı malzeme ve inşa teknikleri kullanılarak her türlü süperyat inşası, bakım, onarım ve restorasyonları da yapılıyor.

RMK Marine, geçtiğimiz günlerde köklerine dönerek Vripack tasarımı yeni bir explorer motoryat inşasına başladığını duyurdu. Kuzey Amerikalı tecrübeli yatçı çift için tasarlanan RMK120, 37 metre boya ve 8.5 metre ene sahip 400 grostonluk bir minik dev. Üç güvertedeki toplam beş lüks kamarada 12 misafir konforlu bir şekilde ağırlanabiliyor. Teknenin ayrıca sekiz kişilik mürettebat kamarası bulunuyor.

Gövdesi çelikten, üst binası alüminyumdan inşa edilecek motoryat, emsallerinden çok daha kuvvetli makinelere, 5 bin deniz milini aşan menzile ve birçok modern tasarım özelliğine sahip. Lloyd Register klaslı ve sınırsız navigasyon notasyonuyla üretilen teknenin mühendislik hesapları RMK Marine ve Karataş Yacht Design tarafından yapılıyor. Modern tasarımın klasik Amerikan tarzıyla karışımı olacak iç dekorasyon ise Epikworks firması tarafından gerçekleştirilecek.
İLETİŞİM: rmkyachts.com