Köklü, şık ve sportif

Köklü, şık ve sportif

Vacheron Constantin Overseas Dual Time

Dünyadaki en eski ve saygın İsviçre saat markalarından Vacheron Constantin, spor modeli Overseas Dual Time ile köklü geçmişini yansıtmaya devam ediyor.

YAZI: Ali Ceyhun Çelikman

755 yılında kurulan yüksek saatçiliğin öncü markası Vacheron Constantin, 1970’lerde başlayan Quartz krizinden tüm mekanik saat firmaları gibi etkilenmiş ancak yine aynı yıllarda ortaya çıkan spor saat modasına uyum sağlayarak 1977’de 222’nci yılına ithafen “222” modelini sunmuştu. İncelediğimiz Overseas Dual Time (Ref: 7900V/110A-B334) modeli, 222 serisinin 2016’da tekrar yenilenen bir sonraki neslin üyesi olmasına rağmen 222 gibi geçmişine sadık ve markanın yurtdışına açılmasını sağlayan ikinci ortağı François Constantin’in denizaşırı seyahat mirasına sahip çıkıyor.

İster teknenizle seyirde olun, isterseniz demirlediğiniz bir limandaki sahil kasabasında yürüyüşe çıkın ya da smokinle katılacağınız bir etkinliğin kayıt listesinde adınız yer alsın… Overseas Dual Time, diğer Vacheron Constantin modellerinde olduğu gibi herhangi bir ek donanım gerektirmeden birkaç saniye içerisinde kolayca değiştirilebilir patentli kordonlarıyla birlikte sunuluyor. Paslanmaz çelik, timsah derisi ve kauçuk seçenekleriyle kıyafetlerinize ve bulunduğunuz her ortama uyum sağlıyor. Size ise sadece modunuza uygun seçeneği belirlemek kalıyor.

Saat, dakika ve saniye fonksiyonlarıyla birlikte merkezdeki ikinci bir akrep kolu ve saat 9 yönündeki AM/PM (gece/gündüz) göstergeleriyle dünya denizlerinde seyrederken konumunuzun yerel saatini ve ülkenizin saatini aynı anda görebilmeniz mümkün. Bu fonksiyonlar başta kutup bölgelerinde günün büyük bölümünün gündüz ya da gece olduğu durumlarda oldukça işlevsel. Dijital ekranlardan uzaklaşıp inzivaya çekildiğiniz ve tamamen mekanik güçten yararlanarak doğanın sesini dinleyeceğiniz bir seyir planınız varsa Vacheron Constantin Overseas Dual Time tam size göre bir model.

Paslanmaz çelik kasa içerisinde yer alan Faraday kafesi aracılığıyla mekanizma, manyetik alanlardan etkilenmeden 4Hz hızında çalışıyor. Kendinden kurmalı otomatik özelliğine sahip modelde tüm Overseas’ler gibi 150 metrelik su geçirmezlik bulunuyor. Ayrıca saat 6 yönünde geniş bir takvim göstergesi mevcut.

41mm çelik kasaya sahip Overseas Dual Time (Ref: 7900V/110A-B334) gücünü, tasarımı ve üretimi Vacheron Constantin bünyesinde geliştirilen Caliber 5110 DT mekanizmasından alıyor. Markanın 2016’da tanıttığı Caliber 5100’ün ikinci zaman dilimi fonksiyonu için özel tasarımlanmış versiyonu olan bu otomatik kalibresi, 37’si mücevher, 234 parçadan oluşuyor. Tam kurulumda 60 saatlik güç rezervi sunuyor ve diğer tüm Vacheron Constantin kalibrelerinde olduğu gibi Cenevre mührü taşıyor.
İletişim: dsaat.com.tr