Osman Uğur’un fotoğrafı finalde

Osman Uğur’un fotoğrafı finalde

Mirabaud Yat Yarışı Fotoğraf Yarışması’nda Fotoğraf Editörümüz Osman Uğur finale kaldı. Halk oylamasına açılan yarışmada, siz de Osman Uğur’a destek verebilirsiniz.

2013 yılından itibaren yat yarışlarında çekilen en iyi fotoğrafların yarıştığı Mirabaud Yat Yarışı Fotoğraf Yarışması’nda bu sene tanıdık bir isim var. Fotoğraf editörümüz Osman Uğur’un bu yıl Olympos Regatta’da çektiği fotoğrafı jürinin seçtiği son 80 fotoğrafın arasına kaldı.

Mirabaud Yat Yarışı Fotoğraf Yarışması’nda bu yıl rekor katılım oldu ve 29 ülkeden 150 fotoğrafçı başvuruda bulundu. Ön elemenin ardından jüri katılan fotoğraflar arasından 80 fotoğraf seçti. 80 fotoğraf halk oylamasına açıldı.

Uluslararası jüri, AFP’de profesyonel fotoğrafçı ve 2021 Mirabaud Yacht Racing Image ödülü sahibi Loïc Venance, Magenta Projesi Başkanı Jonquil Hackenberg, Mirabaud & Cie SA’nın Yönetici Ortağı Nicolas Mirabaud, Ocean Racers Pazarlama ve Medya Danışmanı Meg Reilly, Skippers dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Brice Lechevallier ve World Sailing CEO’su David Graham’dan oluştu.

Fotoğraf Editörümüz Osman Uğur, bu yıl Eker Olympos Regatta’da çektiği, Eker 40’ın fotoğrafını şöyle anlattı: “Yarış sırasında Eker yelken takımının fotoğrafını çekerken teknemizde büyük bir dalgayla karşılaştık. Dalgalar arasından bu fotoğrafı çekmeyi başardım.”

Oylama 15 Kasım 2022 tarihine kadar sürecek. Oylamanın sonunda alınan oylara göre çeşitli kategorilerde dünyanın en iyi 20 yat yarışı fotoğrafı belirlenecek.

En iyi 20 fotoğraf World Sailing’in Abu Dabi’deki yıllık konferansında ve Malta’daki Yacht Racing Forum’da sergilenecek. Ödül töreni, 21 Kasım’da Yacht Racing Forum gala akşamı resepsiyonunda gerçekleştirilecek. Dünyanın her yerinden yat yarışı fotoğrafçıları etkinliğe davetli olacak.

Kazananlara uluslararası jüri tarafından seçilen Mirabaud Yat Yarışı Fotoğraf Ödülü (ana ödül), internette verilen halk oylamasına dayalı “Halk Ödülü’ ve World Sailing’in yıllık konferansı ve Yat Yarışı Forumu’ndaki katılımcıların oyları üzerine “Delege Ödülü” verilecek.

Osman Uğur’un fotoğrafına oy vermek ve diğer fotoğrafları incelemek için tıklayın.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.