Nisan 2016’da neler var

Nisan 2016’da neler var

Nisan ayında dünyadan ve Türkiye’den güncel haberler, yeni tekneler, yeni teknolojiler, yarış haberleri, teknede her zaman işinize yarayacak pratik bilgiler.

motorboat-yachting-nisan-2016-kapak_
Dergimize kampanyalı olarak Abonelik Merkezi üzerinden hızlı ve kolayca üye olabilirsiniz.

Haberler

– Denizde cinsiyet ayrımı olur mu? Teknesi Yosun’la okyanus geçişi yapan Yeşim Tokol’la “Teknede Kadın Olmak” üzerine konuştuk.
– Yelkenliden sürat teknesine, motoryattan trawler’a 10 metre altı tekneleri inceledik.
– Dört mevsim keyfini sürebileceğiniz, sahibine bol miktarda hacim ve sürat sunan Sealine’ın yeni modeli C330 ile test seyrine çıkıyoruz.
– Bağımsız ruhu, göz alabildiğine uzanan koyları ve kıyılarıyla Katalonya’yı keşfe devam ediyoruz.
– Lider markaların makineleriyle botunuzu basit bir araçtan çıkarıp gerçek bir eğlenceye dönüştürebilirsiniz.

Start Hattı

Start Hattı’nda neler oldu?

Marmaris ve Bodrum’da düzenlenen kış trofeleri heyecanlı yarışlarla devam ediyor. Marmaris üçüncü ayağı dört yarışla tamamlarken ilk iki ayakta rüzgâr engeline takılan Bodrum’lu yelkenciler üç ve dördüncü ayağı toplam yedi startla tamamladılar. Sezonun tamamlanmasına az bir süre kala güneyde heyecan dorukta.

35. America’s Cup’ın hazırlık yarışları devam ediyor. AC World Series’in Umman ayağını Land Rover BAR kazandı. İstanbul’da yat yarışı sezonu Çanakkale Zaferi Kupası’yla açıldı. Genişleyen Farr 40 Türkiye filosunun yeni teknesi Cheese Sailing oldu. Bodrum’da başarılı yarışlar çıkaran filonun iddialı ekiplerinden Truva ile tanışmaya hazır mısınız?

Türkiye’den ve dünyadan yarış haberleri Start Hattı bölümümüzde.

Akıl Hocası

Katamaranla yelken teknikleri

Serimizin ikinci bölümünde gerektiğinde bir katamaranın makinelerini en etkili biçimde kullanma yollarını ve yaşanabilecek sorunlardan bazılarını ele alıyoruz.

Sizin için seçtiklerimiz

Mutfak Notları
Teknede tatlı krizlerini az hasarla ve hızla atlatmanın yolunu arıyorsanız Banu Tekin’le Mutfak Notları bölümümüze mutlaka göz atmalısınız.

Keşif
Yazarımız Ömer Bozkurt; Norveç’in Bergen limanına kayıtlı, kuzey denizlerinin olgun güzeli, altmış yaşındaki M/S Nordstjernen’i anlatıyor.

Cahil Cesareti
Blue Belle’den ayrılıp karaya uyum sağlamaya çalışan Cahiller, 60 saatlik yolculuğun ardından yeni hedefler peşinde.

Yılın Avrupalı Yatı
Toby Hodges, yelkenli dünyasının en prestijli organizasyonu Yılın Avrupalı Yatı Ödülleri’nde 22 tekneyi sizin için inceledi.

Dergimize kampanyalı olarak Abonelik Merkezi üzerinden hızlı ve kolayca üye olabilirsiniz.