Numarine 22 XP’nin lansmanı Boğaz’da yapıldı

Numarine 22 XP’nin lansmanı Boğaz’da yapıldı

Numarine Yachts, XP serisinin en yeni üyesi 22 XP’nin prömiyerini 12-13 Mayıs’ta Galataport İstanbul’da gerçekleştirdi. 12 Mayıs’ta Roka İstanbul’da verilen lansman partisine birçok isim katıldı.

Deniz tutkunlarını Boğaz’ın yeni buluşma noktası Galataport’ta bir araya getiren Numarine’in yeni teknesi 22 XP büyük ilgi gördü. “Numarine at Bosphorus” etkinliğinde serinin diğer modelleri; 26 XP ve 37 XP de tekne tutkunlarıyla buluştu. 37 XP hem geniş yaşam alanları hem de iç tasarımıyla dikkat çekti. Hem Numarine sahiplerinin hem de tekne almayı düşünenlerin bir araya geldiği etkinlikte Boğaz dikkat çekici bir arka plan oluşturdu.

Etkinlikte konuşan Numarine CEO’su Ömer Malaz “22XP modeli daha proje aşamasından itibaren yoğun ilgi gördü. 26 XP modelinin geçtiğimiz yıllardaki başarısını ve piyasadaki ihtiyaçları göz önüne alarak 22XP’yi tasarlamaya başladık. Teknenin inşası başlamadan üç gövde için imza aldık. Önümüzdeki sezon denizlerde daha fazla 22 XP göreceğimize inanıyoruz.” dedi.

“Explorer” tipi teknelerden oluşan XP serisinin başlangıç boyundaki 22 XP boyuna göre şaşırtan geniş hacmiyle öne çıkıyor. Dış ve iç tasarımı Can Yalman imzalı modelin deniz mühendisliği İtalyan Umberto Tagliavini tarafından yapıldı. Yeni model 22 XP, kendisinin bir büyük modeli olan 26 XP gibi ana güvertede geniş sosyal alanlara ve geniş bir flybridge’e sahip. 22 XP, alt güvertede geniş pencerelerle doğal ışık dolu üç veya dört kamara seçeneği sunuyor. Teknenin master kamara ise gövdenin 6mt’lik tam enini kullanacak şekilde vasata konumlandırılmış.
numarine.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.