Virtus 47 suya indi

Virtus 47 suya indi

Mengi Yay Yatçılık, Virtus 47 serisinin ilk yatını Tuzla’da bulunan tersanesinde denize indirdi. 47.8 metre uzunluğundaki tekne, çelik/alüminyum konstrüksiyonlu olarak inşa edildi.

Mengi Yay Yatçılık, Virtus 47 serisinin ilk yatını Tuzla’da bulunan tersanesinde geçen ay denize indirdi. Teknenin son donatım ve deniz testleri maksadıyla bir süreliğine Pendik Marintürk Marina’da bulunacağı ve ardından sahibine teslim edileceği açıklandı.

Mengi Yay Yatçılık, Virtus 44 metre projesinin 2020 yılında başarılı bir şekilde inşası ve sahibine teslimi sonrası seriye 47 metre uzunluğunda tekne üretimiyle devam etme kararı almıştı. Bu seride müşterilere özel tekne inşa etme imkânı sağlanıyor.

Denize indirilen Virtus 47 serisinin ilk teknesi 500 GT altında, semi deplasmanlı. Teknenin dış dizaynı VYD Studio, iç dizaynı ise Leonardo Santi Design tarafından gerçekleştirildi Tekne her iki tarafta bulunan balkona sahip geniş bir salon, ana ve üst güverte arka oturma alanları ile sahibine geniş bir yaşam alanı sunuyor. Ayrıca master kabinde bulunan balkon ise müşteriye kendine özgü ilave bir yaşam alanı sunmakta.

Tersaneden yapılan açıklamada, projenin tersane tarafından bugüne kadar inşa edilmiş en uzun tekne olması ve Virtus 47 serisinin ilk meyvesi olması nedeniyle hem tersane personeli ve hem de tekne sahibi açısından büyük anlam ifade etmekte olduğu vurgulandı.

Serinin hali hazırda Mengi Yay tersanesinde üretimi devam eden diğer iki teknesinden Nb 102 numaralı tekne Mayıs ayında, son teknesi ise 2023 Haziran ayında denize indirilecek. mengiyay.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.