Numarine hız kesmiyor

Numarine hız kesmiyor

İstanbul merkezli Numarine tersanesi, bir dizi önemli duyuruyla 2024’e hızlı bir giriş yaptı. Numarine, bir 37XP ve iki 26XP’den oluşan üç yeni inşa süperyatını suya indirmeye hazırlandığını duyurdu. Numarine, geçen yıl, 31 knot süratiyle sınıfının en hızlı 85 feet’lik teknesi olarak 26XP’yi tanıtmış ve 12 yatın üretim sürecinde olduğunu paylaşmıştı.

Bu başarılı yılın ardından, Numarine ekibine önemli eklemeler yaptı. Murat Şen, firmada 18 yıl boyunca çeşitli departmanlarda görev aldıktan sonra yeni Genel Müdür olarak atandı. Numarine’in ticari yönünün güçlendirilmesi amacıyla ayrıca ekibe satış, satış sonrası ve pazarlama faaliyetlerini yönetmek üzere Satış ve Pazarlama Direktörü olarak Bengü Özdoğan katıldı.

Bu gelişmelerle birlikte Numarine’in 20’nci yılını kutlamak amacıyla ilk kez Eylül 2022’de duyurulan 30XP, tersanenin dizel-elektrikli tahrikli ilk modeli oldu. Müşterilerin bu yenilikçi modeli fark etmesi de çok uzun sürmemiş olacak ki, bu yaz beklenen lansmanından önce beş gövde proje üzerinden satıldı. numarine.com