Marmaris Kış Trofesi’nde bahar havası

Marmaris Kış Trofesi’nde bahar havası

MIYC Marmaris Kış Trofesi’nin üçüncü ayağı 2-3 Mart tarihlerinde yapıldı. 2 Mart cumartesi günü ilk yarış için start verilse de yoğun yağış ve sonrasıda rüzgârın bir türlü parkura stabil oturmaması nedeniyle abandoneyle sonuçlandı. Pazar günü ise ekipler parkura çıktığında tüm koşullar yarış yapmak için uygun olunca planlanan iki yarışla hafta tamamlandı. Yarışlarda önce IRC0-1 sınıfları için, daha sonra IRC2 ve 3’ler için start verildi. İlk yarışışta IRC0-1 sınıfları verilen startta ilk finişi Cem Hakko yönetimindeki Vakkaroma verirken IRC2-3 sınıflarında ise ilk finişi Güney Kaptan yönetimindeki Corendon Cheese yaptı.

Toplam 38 ekibin katıldığı üçüncü ayakta Türkiye dahil Azerbaycan, Belarus, Fransa, Letonya, Fransa, Ukrayna ve Rusya’dan yaklaşık 250 yarışçı yer aldı. İlk yarış iki saat gibi bir sürede tamamlanınca hakem komitesi ikinci yarış için hazırlıklarına başladı ve kısa sürede start verildi. Rüzgârın 10-12 knot aralığında değiştiği, sağanaklarla arttığı parkurda IRC0-1 sınıfları için verilen start sonrası çekişmeli anlar yaşandı. İyi start alamayan Vakkoroma geride kalırken, Ahmet Eker yönetimindeki Eker 40 başarılı başladığı yarışta liderliği korumayı bildi. Onu Boreas ve Vakkorama takip etti. IRC2-3 grubunda da startla birlikte çekişme yüksek seviyedeydi. Fakat Marmaris parkurunu iyi bilen Corendon Cheese birinciliği yine kimseye bırakmadı.

Rüzgârın 10-12 knot aralığında değiştiği, sağanaklarla arttığı parkurda IRC0-1 sınıfları için verilen start sonrası çekişmeli anlar yaşandı.
Rüzgârın 10-12 knot aralığında değiştiği, sağanaklarla arttığı parkurda IRC0-1 sınıfları için verilen start sonrası çekişmeli anlar yaşandı.

 

Düzeltilmiş zamana göre IRC 0 sınıfında Fırat Şahin yönetimindeki Wings Racing, IRC 2’de dümenciliğini Doğukan Kandemir’in yaptığı WMG Yelken, IRC 2’de Güney Kaptan liderliğindeki Corendon Cheese ve IRC 3’te M2-DRD Hotels haftayı birinci kapatan ekipler oldular.

MIYC Marmaris Kış Trofesi’nin dördüncü ayağı 6-7 Nisan 2024 tarihlerinde yapılacak.

Detaylı sonuçlar için miyc.org adresini ziyaret edebilirsiniz.