Osman Atasoy’un Uzaklar II-Antarktika kitabı çıktı

Osman Atasoy’un Uzaklar II-Antarktika kitabı çıktı

Eşi Sibel Karasu Atasoy ile birlikte denizlerin Everest’i Horn Burnu’nu geçen ve Antarktika’ya giden ilk Türk denizci Osman Atasoy gezilerini kaleme almaya devam ediyor. Bu dönemde seyahatini dergimiz MotorBoat &Yachting’e yazan Atasoy, deniz macerası tutkunlarını Uzaklar II kitabıyla buluşturdu.

Uzaklar II-Antarktika kitabı çıktıUzaklar II yelkenlisiyle Türkiye’den çıkarak Cebelitarık, Kanarya Adaları, Brezilya ve Arjantin’i geçerek Horn Burnu’na ulaşan Osman ve Sibel Atasoy, zorlu şartlar altında balinalar ve albatroslarla yaklaşık iki ay geçirdikten sonra Antarktika’ya ulaşmıştı. Uzaklar II ekibi dönüş yolunda Falkland Adaları’ndan hareketle hiç durmadan 54 gün yol alarak Madeira Adası’na vardı. Daha sonra Cebelitarık Boğazı’ndan geçen Uzaklar II, Akdeniz’i geride bırakarak, 22 bin mil ve dört yıl süren maceralı bir seyrin sonunda Türkiye’ye geri dönmüştü.

Ocak ayında İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkan Uzaklar II Antarktika kitabı, bu zorlu seyrin hikâyesini deniz ve gezi tutkunlarına aktarıyor. Rehber niteliğindeki 560 sayfalık kitap, İş Bankası Kültür ve tüm online kitabevlerinde satın alınabiliyor.

İletişim: osmanatasoy.org