Pınar Coşkuner Genç’ten büyük gurur

Pınar Coşkuner Genç’ten büyük gurur

Pınar Coşkuner Genç, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda Başhakem olarak görev yapacak. Genç; bu görevi yapacak dünyadaki ilk kadın ve ilk Türk hakem olacak.

Dünya Yelken Federasyonu (World Sailing), Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda görev yapacak Teknik Delege ve Başhakemleri duyurdu. Dünya Yelken Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre uluslararası hakem ve Eurosaf Asbaşkanı Pınar Coşkuner Genç, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda Başhakem olarak görev yapacak.

Genç, tüm olimpik disiplinlerin yarışlarını organize etmekten sorumlu bir ekibe ek olarak Uluslararası Yarış Hakemleri’nden oluşan destek ekibine de liderlik edecek.

Pınar Coşkuner Genç ile beraber, Brezilya’dan Ricardo Navarro Teknik Delege, İspanya’dan Ana Sanchez Del Campo Ferrer Uluslararası Jüri Başkanı, Belçika’dan Jurgen Cluytmans, Teknik Komite Başkanı olarak belirlendi.

“Umarım Türk kadın hakemlere örnek olurum”

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda Yarış Yönetimi’nde yer alan Pınar Coşkuner Genç halen Dünya Yelken Federasyonu Bölgeler ve Gelişim Komitesi başkanlığını yürütmekte.

Olimpiyat Oyunları’nda ilk kadın ve ilk Türk başhakem olmanın onur ve yükünü taşıdığını belirten Pınar Coşkuner Genç “Londra ile başlayan, Rio ve Tokyo ile devam eden bu yolculuğun, Paris 2024 başhakemliği ile taçlandırılması, hakemlik kariyerim açısından olabilecek en güzel görev. Umarım başka Türk hakemlerine özellikle kadınlara örnek olurum” dedi.

Türkiye Yelken Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, “Ülkemizi Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda Başhakem olarak temsil edecek Pınar Coşkuner Genç’i tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz.” denildi.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.