Pupa Yelken yeniden raflarda

Pupa Yelken yeniden raflarda

Pupa YelkenSadun Boro’nun Kısmet ile yaptığı dünya seyahatini kaleme aldığı “Pupa Yelken” kitabı sekizinci baskısını yaptı ve raflara geri döndü.

Sadun Boro’nun Kısmet ile yaptığı dünya turu herkesin anılarındaki yerini koruyor. Sadun Boro’nun dünya seyahatini kaleme aldığı “Pupa Yelken” kitabı sekizinci baskısını yaptı ve raflara geri döndü. Epona Yayınları’ndan çıkan kitap tüm kitapçılarda ve online olarak bulunabiliyor.

Sadun ve Oda Boro’nun kızları Kısmet Deniz Polat, kitabın önsözünü kaleme aldı. “Pupa Yelken’in sekizinci Baskısı pandemi yılına denk geldi, önümüzde zorlu bir kış var. Bu süreç tekne hayatıyla benzerlikler gösteriyor.

Kısmet’le seyahat her ne kadar dünyaya açılmak gibi görünse de aynı zamanda ceviz kabuğu kadar bir mekanda, iletişim imkanlarının olmadığı bir dönemde son derece kısıtlı bir yaşamdı. Bir anlık boş bulunmanın hayatınıza mal olacağı gerçeği… Denizde yaşamak sürekli bir farkındalık hali demektir ve görünmez bir virüs tüm insanlığa bu tecrübeyi yaşattı.” diyerek başlıyor kitabın önsözüne.

“Denizler bizi ufuklara ve ötesine taşır. Elinizdeki olağanüstü maceranın sizleri bu büyülü dünyaya taşımasına izin verin. Yaşamın büyüsünü bizlerle paylaşan, en zor şartlarda dahi mizah yeteneğini kaybetmeyen Babama ve tanıdığım en dirayetli kadın olan Anneme teşekkürlerimle.” diye de son veriyor sözlerine.

Yeniden okuyucuyla buluşan Pupa Yelken, bu pandemi günlerinde kısıtlı alanlardan uzaklaşıp dünyayı Boro’larla beraber gezmek için imkan sağlıyor.

Detaylı bilgi için: sadunboro.com