Dostluk kazansın…

Dostluk kazansın…

Rixos Sailing Cup 2017

Rixos Sailing Cup, bir yıl önce hayatında hiç yelken heyecanını yaşamaya fırsat bulamamış, cesaret edememiş veya aklına bile getirmemiş kişileri, “dostluk kazansın” düşüncesiyle biraraya getirmişti.

Türkiye Yelken Federasyonu, Göcek Yelken Kulübü ve hakem komitesiyle birlikte belirlenen, Rixos’un “X”inden yola çıkılarak düzenlenen zorlu yarış parkuruyla bir ilk gerçekleştirmiş ve katılımın beklenenden yüksek olması mutluluk yaratmıştı.

Bu yıl da Rixos farkıyla deniz tutkunlarının heyecanla beklediği organizasyonun başlamasına sayılı günler kaldı. Ülkemizde yelken sporunu geliştirmek, insanları günlük hayatın stresinden kurtarmak ve Türkiye’nin değerli isimleriyle bir yelken altında buluşmak amacıyla düzenlenen Rixos Sailing Cup Göcek, 10-13 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Marintürk desteğiyle düzenlenen yarışta tıpkı bir önceki sezon olduğu gibi yine “dostluk kazansın” düşüncesi hakim olacak.

Rixos Sailing CupYarışa katılan tekneler, 10-13 Ekim 2017 tarihleri arasında Marintürk Göcek Exclusive’de bağlama yapabilecekler. Ayrıca organizasyona rixossailingcup.com adresinden online kayıt yaptırmak da mümkün.

Rixos Sailing Cup sadece denizde gerçekleşen bir organizasyon değil. Sanat, spor, basın ve siyaset dünyasından birçok önemli ismin yer alacağı organizasyonda, barbekü partisi, canlı müzik performansları ve özel olarak tasarlanan kokteyller katılımcılara özel bir yarış deneyimi yaşatacak.