Rodman 1290 Evolution

Rodman 1290 Evolution

Rodman 1290 Evolution

Rodman 1290 Evolution, İspanyol tersanenin başarılı spor balıkçı gövdesi üzerine yeni makineler ve iç tasarımıyla çok daha güçlü bir model .

Rodman 2019 yılında 1090 modelini piyasaya sürdükten sonra Evolution serisinde yenilediği ikinci modeliyle karşımızda. İspanyol tersanenin 90’larda piyasaya sürdüğü başarılı 1250 modelinin yenilenmiş versiyonunda, teknenin kendini ispat etmiş spor balıkçı gövdesi muhafaza edilip daha yeni makineler ve transmisyon eklenerek iç dekorasyonu çok daha geliştirilmiş.

Dışarıda uzatılmış gövde pencereleri, yeni havuzluk kapıları ve dümenin yanında salonu doğal ışık ve havayla dolduracak ve tek başına tekneyi kullanmayı kolaylaştıracak kapı gibi değişiklikler var. Standart tekne Webasto sunroof ile sunuluyor fakat istenirse çift kişilik dümen pozisyonu ve ilerisinde yuvarlak bir oturma grubu bulunan flybridge varyasyonu da tercih edilebiliyor.

Sportif balıkçılık tutkunlarını da hedefleyen modelin makine dairesinde de bolca seçenek mevcut: Çift Volvo Penta ya da Yanmar dizeller, 380hp ya da 440hp IPS seçenekleri bulunuyor. 440hp makineler ya da IPS’ler 37 knot azami sürat, 22 knot seyir süratinde 280 mil menzile sahipler.

Baş kesitlerine güzel bir eğrilik verilmiş olan gövde her türlü hava koşulu için uygun olacaktır. Rodman 1290 Evolution, içeride yerleşim açısından radikal bir yenilik olmasa da ferah, iyi düzenlenmiş ve eskisinden çok daha modern. İç mekânlar açık renk ahşap ve döşemeler, sıcak ve davetkar bir atmosfer yaratan tik zemin ve iyi boyutlarda iki kamara ve ayrı bir banyodan oluşuyor.
İLETİŞİM: solodeniz.com