Geometrik cazibe

Geometrik cazibe
Teknede Geometrik Cazibe
Teknede Geometrik Cazibe

Tasarımın en estetik olgularından biri de geometrik figürlerden oluşan desen ve formlar… Bu ay geometrinin büyüsünden yararlanan ve teknenize yeni bir boyut kazandıracak ürünlere göz atıyoruz.

Hazırlayan: Ceren Civaoğlu Tugay (info@cerencivaoglu.com)
BÜYÜK ÖLÇEK
Desenlerinizi çağrıştıran formda büyük ölçekli dekoratif ürünler, yahut sehpa, sandalye gibi birkaç mobilya da tarzınızı bütünleme de mükemmelliği yakalatabilecek detaylardan…

ODAK NOKTALARINDA…
Binlerce yıllık geçmişi olan geometrik desenler, bazen zincirvari birbirini takip eden bazen de hazeran formlarından esinlenilmiş olarak bütüne yayılmış figürlerle çoğu dekoratif objede karşımıza çıkıyor. Büyük bir vazo yahut aydınlatma elemanı gibi nesnelerde seçiminizi iri geometrik desenlerden yana kullanarak mekana dominant bir karakter katmak ve son derece akılda kalıcı bir etki yakalamak mümkün!

Stil uyarıları

  • Teknenizde geometrik desenli objelere yer ayırmaya karar verdiyseniz, blok renk ya da metal olan aksesuarlarla kombinleyin.
  • Piyasada çok popüler olan markalardan alışveriş yapmak mekanları birbirine fazlasıyla benzetir oldu. Diyelim siz de geometrik seçimlerinizi satış sirkülasyonu yüksek bir yerden yaptınız ama daha özgün durmasını istiyorsunuz, o zaman bir sprey boya yardımıyla ürününüzü uygulayacağınız mekanıa uygun renk değişikliği, ya da tekstilde yapacağınız kontrast renklerde küçük kordon veya şerit eklemeleri ile ürünü bambaşka bir havaya taşıyıp büyük fark yaratabilirsiniz.
Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.