The Bodrum EDITION yaza hazır

The Bodrum EDITION yaza hazır

Yenilikçi şeflerle güçlerini birleştiren The Bodrum EDITION, yeni program ve lezzet konseptleriyle sezonun uğrak noktalarından olmaya aday.

Ian Schrager’in Marriott International işbirliğiyle açılan The Bodrum EDITION, bu sezon için yeni şef ve pop-up restoran işbirliklerini duyurdu. Yaz mevsiminin en önemli duraklarından biri olan The Bodrum EDITION, yeni sezon için kapılarını 19 Nisan’da açtı. Otelin tüm yeme-içme alanları otelde konaklayanların yanı sıra dışarıdan gelen misafirlere de açık. Otelde konaklamayan misafirlerin Beach Club’a da erişimleri var.

Otelin restoranları, Osman Sezener şefliğinde modern Ege ve Anadolu mutfağıyla “Kitchen Bodrum”, ünlü şef Diego Muñoz’un imzasını taşıyan Peru ve Latin Amerika konseptli “BRAVA” ve Morena içerisine Asya Füzyon spesiyaliteleriyle pop-up olarak dahil olan “İnari Omakase” yeni sezonda farklı deneyimler sunuyor.

The Bodrum EDITION
The Bodrum EDITION’ın restoranları misafirlerini ağırlamaya başladı.

Restoranlar öne çıkıyor

The Bodrum EDITION’ın tüm gün açık restoranı Morena’nın Perulu şefi Diego Muñoz, İstanbul’un öne çıkan Asya restoranlarından İnari Omakase’yle işbirliği yapıyor. Sabahları misafirlere rahat bir ortam sunan restoran, akşam saatlerinde Japon lezzetlerini içeren bir menü sunumuyla İnari Omakase Pop Up’ına dönüşüyor. Misafir tercihlerinin yanı sıra son gastronomi trendlerini göz önünde bulunduran yeni pop-up, çevrenin biyolojik çeşitliliğini ve Türkiye’nin sunduğu en taze yerel ürünleri kullanan bir menü sunuyor.

Kitchen Bodrum, bu sezon kısa süre önce “Yılın GQ Şefi” ödülüne layık görülen ve eleştirmenlerden tam not alan Od Urla’nın yaratıcısı ünlü Şef Osman Sezener’le güçlerini birleştiriyor. Sezener, misafirleri yerel lezzetlerle buluşturan bir menü sunarken aynı zamanda, yerel üretimi gerçek anlamıyla destekleyen bir konsept yarattı. Tesisin kendi bahçelerinde sürdürülebilir bir yaklaşımla üretilen otlar, salata yeşillikleri ve sebzelerin yanı sıra; taze et ve balık ürünleri yakın çiftliklerdeki yerel üreticilerden temin ediliyor.

Paris, Sidney, Lima, Bali, Lizbon, Kopenhag, Miami gibi dünyanın dört bir yanında çalışan ünlü şef Diego Muñoz, kökleri Peru’yla bağlarını koparmamış. Otelin açık hava restoranı BRAVA lezzet severleri 2021 sezonunda Peru’dan esinlenilmiş özel menüsüyle ağırlamaya hazırlanıyor. Menüde bir dizi yerel malzemelerle yapılmış crudolar, Lomo Saltado ve Nikkei Ceviche gibi tanınan geleneksel yemekler bulunuyor.

BRAVA Bar’ın içecek konsepti ise bölgenin yerel lezzetleriyle Latin Amerika’ya saygı duruşunda bulunan yaratıcı bir miksoloji üzerine inşa edilmiş. Bodrum’un akşam etkinliklerinin uğrak noktası olan BRAVA, dördüncü sezonunda da müzik, sanat ve moda dünyasının ünlü isimleriyle işbirliklerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Plaj partileri

“Zarif ve rahat” olarak tanımlanan Morena Plajı, otel misafirlerinin ve yerel ziyaretçilerin özel kabanalarda, beyaz kumlar üzerinde, el yapımı kokteyller ve açık havada yemek yemenin tadını çıkarabilecekleri şekilde tasarlanmış. DJ Behrouz, IAM ve Styl-IST gibi tanınmış DJ’ler, her cuma ve cumartesi günleri bir dizi plaj partisine ev sahipliği yaparken, uluslararası ve yerel DJ’ler de sahne alıyor.

The Bodrum EDITION misafirleri meditasyon ortağı INSCAPE’le meditasyon, her gün verilen ücretsiz yoga dersleri, spa deneyimi ve yat gezileri dahil olmak üzere farklı hizmetlerden de yararlanabiliyor.

Otelin misafirlerine güvenli ve keyifli bir deneyim sağlamak için gerekli tüm önlemleri tamamladığı belirtiliyor. Konuklar ve çalışanları için ihtiyati tedbirler alan otel yönetimi gıda, işleme, sanitasyon, dezenfeksiyon ve temizlikle ilgili var olan katı uygulamalarına devam ediyor. Otel aynı zamanda yerel sağlık yetkililerinin rehberliğinde pandemideki mevcut duruma dayanan özel önlemlerini de artırdığını vurguluyor.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.