En büyük balık Tornado ekibinden

En büyük balık Tornado ekibinden

Tuna Masters Teos

3-6 Eylül arasında düzenlenen Tuna Masters Teos 2020’de finalinde yakalanan en büyük balık, 81,5 kilogram ile Mahmut Özgener’in teknesiyle yarışan Tornado takımından geldi.

Turnuvaya kayıt yaptıran 55 teknede ünlü iş insanları, denizin üzerinde zorlu koşullarla mücadele ederek oltaları ile en büyük balığı yakalamaya çalıştı. Hakem komitesi, 30 knot rüzgar nedeniyle yarışın bir gün erteleme kararı alındığını duyurdu. Ardından sert hava koşulları nedeniyle teknede ayakta durmanın bile zorlaştırdığı ilk yarış günü, yakalanan en büyük balık 68,1 kilogram mavi kanat orkinos oldu. İlk günün galibi Dorado teknesi ile yarışan takım finali etkilemek için avantaj elde ederken, ilk günden hanesine puan yazdıran diğer takımlar Big Blue, Toro, Shamu, Cano1 ve Baracuda oldu. Tuna Masters Teos’un son yarış gününde, daha sakin hava şartlarında usta balıkçılar marifetlerini sergileme şansı buldu. Balıklarla mücadele yine de kolay olmadı. Tuna Masters Teos’a bu yıl ekranların sevilen yüzleri Nihat Altınkaya ve Alp Kırşan da katıldı.

Tuna Masters Teos’un “En büyük balık” ödülünü  kazanan Tornado takımına ödül ve plaketlerini Murat İyriboz takdim etti. 73,9 ve 53,7 kilogramlık iki balık yakalayan Baracuda takımı ise birincilik ödülünü, sponsorlardan Çaycı firmasının sahibi Veysel Berk’in elinden aldı. 62,2 ve 52,7 kilogramlık iki balıkla Filika takımına ikincilik ödülünü Teos Marina Genel Müdürü Faruk Günlü takdim etti. 58,1 ve 55,7 kilogramlık iki balıkla sahaya dönen Shamu takımına üçüncülük ödülünü organizatörlerden Elvio Pennetti takdim etti.

Tuna Masters Teos balık turnuvasına damga vuran isim, Cano 1 teknesinde yarışa babası eşliğinde katılan 4 yaşındaki Can Ayaz Özer oldu. Turnuvanın en genç katılımcısı olarak Jüri Özel Ödülü’nü sahneye babası Can Özer ile birlikte Elvio Pennetti’nin elinden aldı.

Turnuvalar şampiyonu Alaçatı’da belirlenecek

Geçen yıldan bu yana Tuna Masters Turnuvalarında, “Tuna Masters of the Year” uygulaması yapılıyor. Her iki turnuvada (Teos ve Alaçatı’da) yakalanan balıklar ve toplanan puanlar göz önünde bulundurularak, yılın “Tuna Masters of the Year” takımı/teknesi belli olacak. Kazanan takım, bir yıl boyunca kendilerine takılan şampiyonluk kemerini taşıyacak ve bir yıl sonra yeni şampiyona devredecek.

Detaylı sonuçlar için fishingteos.com adresini ziyaret edebilirsiniz.