Teos Marina’dan 1 saatte Samos’a

Teos Marina’dan 1 saatte Samos’a

Gelecek yaz, Teos Marina – Samos arasında hızlı deniz otobüsü seferleri başlıyor.

Seferihisar’da hizmet veren Teos Marina’nın Genel Müdürü Faruk Günlü yaptığı açıklamada Yunanistan’ın Türklerin en fazla ziyaret ettiği destinasyonlardan olduğunu belirtti. Günlü, İDO ile yaptıkları anlaşmayla 2024 yılında Ege Denizi’nde Sığacık Teos Marina-Samos seferlerine başlayacaklarını duyurdu.

İDO hızlı deniz otobüsleriyle, yolculuk 1 saat sürecek.

“2024 Nisan ayından itibaren ziyaretçilerimize 449 kişi kapasiteli hızlı deniz otobüsleri ile Ege kıyılarından Yunan adalarına olan ulaşım süresini kısaltarak güvenli, hızlı ve konforlu bir yolculuk deneyimi sunuyor olacağız. Binlerce ziyaretçi Teos Marina’dan binecekleri hızlı katamaranla Samos’a yolculuk edebilecek. Daha önceleri Teos MarinaSamos Adası arası 1 saat 55 dakika sürüyordu. Misafirlerimiz artık konforlu bir yolculuk sonrası 1 saat içinde Samos’a ayak basacaklar.” dedi.

Üç yılın ardından yeniden başlayacak olan kapıda vize uygulamasıyla Ege Denizi’ndeki tekne hareketliliğinin de artacağını öngören Günlü “Hızlı feribotun ana bağlama ve kalkış yeri Teos Marina olacak. ” dedi. Teos Marina’da gümrük binası içinde bulunan ve 2018 yılından bu yana giden yolcu salonunda hizmet veren Setur Duty Free bu sezon da gelen yolcu bölümünde mağazasını açarak yolculara hizmet verecek. teosmarina.com.tr

Dergimizi Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.