MIYC Kış Trofesi, 15. yılını kutluyor!

MIYC Kış Trofesi, 15. yılını kutluyor!

Marmaris Uluslararası Yat Spor Kulübü (MIYC) tarafından düzenlenen ve yelken tutkunlarını bir araya getiren MIYC Kış Trofesi, bu sene de deniz severlerin heyecanını doruk noktasına çıkartmaya hazırlanıyor. 20-21 Ocak tarihlerinde düzenlenecek birinci ayak, 15 yıl önce başlayan bu eşsiz trofenin beş ayağının ilk yarışı olacak.

2024 Kış Trofesi’nin programı oldukça yoğun geçecek. İlk ayak yarışlarına, içinde yabancı yarışçıların da bulunduğu 35 teknenin katıl göstermesi bekleniyor. İlk gün yarışları sonrasında her zaman olduğu gibi MIYC bahçesinde düzenlenecek açılış kokteylinde ekiplere “hoş geldiniz” denilecek.

Önceki yıllarda altı ayak olarak düzenlenen MIYC Kış Trofesi’nde bu yıl programda bir değişiklik yapıldı ve 2024 programında son ayak kaldırıldı. Yerine 1-5 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Uluslararası Akdeniz Yat Şampiyonası konuldu.

MIYC 2024 Kış Trofesi Takvimi:
1. Ayak: 20-21 Ocak
2. Ayak: 10-11 Şubat
3. Ayak: 2-3 Mart
4. Ayak: 6-7 Nisan
5. Ayak: 20-21 Nisan

Bu yıl programda 1-5 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Uluslararası Akdeniz Yat Şampiyonası da yer alıyor.
Bu yıl programda 1-5 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Uluslararası Akdeniz Yat Şampiyonası da yer alıyor.

 

ZENGİN YARIŞ TAKVİMİ

Ayrıca, ekipleri üç kişiden oluşan MIYC Trio Cup, dört ayak üzerinden 9 Şubat, 1 Mart, 5 Nisan ve 19 Nisan tarihlerinde düzenlenecek.

MIYC, 2024 yılında gerçekleştireceği diğer yarışlarla da dikkat çekiyor.

  • 15-17 Mart – Campus Cup,
  • 04-10 Mayıs – Nurolbank Loryma Cup,
  • 08-11 Eylül – Kırlangıç Kupası,
  • 13-15 Eylül – Channel Regatta

35. Marmaris Uluslararası Yarış Haftası ise 26 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 2024 yarış sezonu ise geleneksel olarak MIYC kurucularından ve kulübün ilk başkanı Burhanettin Tekdağ anısına düzenlenen “Yıl Sonu Kupası” ile 7-8 Aralık’ta noktalanacak.

Marmaris körfezinde ve koylarında gerçekleştirilecek yarışlar, farklı sınıflarda ve her seviyede yarışan katılımcılara rekabetçi bir deneyim sunacak. MIYC Kış Trofesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da tabii ki sadece bir yelken yarışı değil, aynı zamanda deniz severlerin bir araya geldiği, tecrübelerini paylaştığı ve deniz tutkusunu doyasıya yaşadığı bir etkinlik olacak.