Volvo Penta’nın sürdürülebilirlik hedefleri

Volvo Penta’nın sürdürülebilirlik hedefleri

Volvo Group, sürdürülebilirlik amaçları doğrultusunda en geç 2050 yılına kadar net sıfır emisyon şirketi olma hedefini açıkladı.

Volvo Group’da görev değişikliklerinin ardından, yeni hedefler belirlendi. Volvo Group, sürdürülebilirlik amaçları doğrultusunda en geç 2050 yılına kadar net sıfır emisyon şirketi olma hedefini açıkladı.

Heléne Mellquist

Geçtiğimiz aylarda Heléne Mellquist, Volvo Penta Başkanı ve Volvo Group Management’ın yeni üyesi olarak görevine başladı. 1964 doğumlu Mellquist son yıllarda Volvo Trucks’ın Avrupa Bölüm Başkanı görevini yürütüyordu. Online düzenlenen basın toplantısında 1988 yılından beri “ailenin bir parçası” olduğunu belirten Mellquist firmanın gelecek hedeflerini anlattı.

Heléne Mellquist, basın toplantısında önceliklerinin sürdürülebilirlik olduğunu ve ürettikleri her şeyde daha çevreci bir yaklaşım belirleyeceklerini vurguladı. Volvo Group şu sıralarda da üzerinde durduğu sürdürülebilirlik çalışmalarını gelecekte artıracak ve bu alana yatırımlarını artıracak. Şirket, hibrit, elektrikli ve yenilenebilir yakıtlar aracılığıyla daha fazla yakıt verimliliği ve sıfır emisyonla içten takma ve kuyruk motoru geliştirme dönüşümüne odaklanacak. Volvo, en geç 2050’ye kadar net sıfır emisyon hedefi için çalışacak.

Sürdürülebilirlik çalışmaları

Volvo Penta, Volvo Group’un sürdürülebilirlik hedeflerini desteklemek için, fosil yakıtlar kullanılmadan, yenilenebilir yakıtlar, elektrik, hibrit teknolojisi yoluyla sıfır emisyona ulaşmak amacıyla denizcilik endüstrisine farklı çözümler sunmaya devam edecek.

Volvo Penta’nın odaklanmaya devam ettiği bir diğer alan ise “Easy Boating” felsefesi. Şirket, hem günümüzün hem de geleceğin denizcilerinin su üzerinde olmanın keyfini çıkarması için yepyeni bir müşteri deneyimi dönüşümü amaçlıyor.

Bu hızlandırılmış dönüşüm yolculuğunun bir sonucu olarak, şirket, dıştan takmalı motor geliştirmelerini beklemeye alacak.

Bu nedenle Volvo Penta, Seven Marine motorlarının satış ve pazarlamasını (1 Ocak 2021’den itibaren) durduracak ve müşteri talebi karşılandığında üretimi aşamalı olarak durduracak. Bununla birlikte şirket, sahadaki ürünler için tam garanti ve parça sorumluluğunu üstlenerek mevcut dıştan takma müşteri tabanını desteklemeye devam edecek.

Mellquist, ayrıca insanların denize daha kolay ulaşabilmeleri için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Pandemide de tedarik zincirini ayakta tutmak için uğraştıklarını anlatan yeni başkan, diğer firmalarla da beraber çalışıp bu zorlu süreçte sektörü ayakta tutmaya çalıştıklarını söyledi.