Yalıkavak Marina sezonu hızlı açtı

Yalıkavak Marina sezonu hızlı açtı
Yalıkacak Marina - Megayat Kaiser
Megayat Kaiser

2018-2019 döneminde ‘Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası’ olarak seçilen Yalıkavak Marina, uluslararası deniz hudut kapılarının açılmasıyla özellikle yabancı megayatların yoğun ilgisini görmeye ve rezervasyon almaya başladı.

Pandemi nedeniyle birçok marina gibi Yalıkavak Marina da yabancı misafirlerine yeni normalle birlikte kaldığı yerden hizmetlerine devam ediyor. Deniz hudut kapılarının açılmasıyla birlikte Yalıkavak Marina’ya ilk demir atan yatlardan biri de 60 metre uzunluğundaki Kaiser oldu. Kaiser’in ardından 50 metre boyundaki White ve 40 metrelik Ares de Yalıkavak Marina’ya yanaşan megayatlar oldular. Marinada bu tekne trafiğiyle birlikte ciddi bir hareketlilik de yaşandı.

Yalıkavak Marina Direktörü Deniz Akaltan, “Dünya yatçılık sektörünün en prestijli The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından “Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası” oylamasında birinci seçilen ilk ve tek Türk marinası Yalıkavak Marina olarak tüm fonksiyonlarımızla çalışmalarımıza hızla devam etmekteyiz. Misafirlerimize ayrıcalıklı bir deneyim sunabilmek için tüm COVID-19 tedbirlerimizi aldık ve sezona güçlü bir şekilde başladık. Bağlama ve çekek operasyonlarımız eksiksiz devam ettiği gibi servis ve hizmetlerimizde de her şey yolunda gidiyor. Uluslararası deniz hudut kapılarının açılması ile hemen hemen her gün bir mega yat Yalıkavak Marina’ya demir atmaya devam ediyor. Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) ülkelerinden; İngiltere ve Rusya’dan özellikle büyük bir ilgi oldu. Ülkemizde bu yaz yat turizminin yükselişe geçeceğini ve hızlı bir trafiğin başladığını şimdiden söyleyebiliriz. Gelen rezervasyon talepleri de bu sezonun deniz turizmi açısından pozitif geçeceğini göstermektedir.” diyerek yeni sezonla birlikte gelen süreç hakkında bilgi verdi.

Aynı anda 620 yatı ağırlama kapasitesine sahip Yalıkavak Marina, hem yat sahiplerine hem de ziyaretçilere dinamik bir yaşam stili ve eşsiz ayrıcalıklar sunuyor. Dünyanın önde gelen 100’den farklı markasına ev sahipliği yapan Yalıkavak Marina, Türk ve dünya mutfaklarından örnekler sunan gurme restoranları, butik otelleri ve Avrupa Birliği normlarındaki Mavi Bayraklı plajıyla deniz tutkusunu lüks resort anlayışıyla harmanlayarak kişiye özel eşsiz bir marina deneyimi sunuyor.