Mishi Yachts geliyor

Mishi Yachts geliyor

İstanbul Tuzla merkezli, özellikle savunma sektöründe faaliyet gösteren, Yonca Shipyard, yeni bir yelkenli süper yat markası olan Mishi Yachts’ı piyasaya sürüyor.

İstanbul Tuzla’da konumlanan Yonca Shipyard, son teknoloji ürünü kompozit gemilerin üreticisi. 1986 yılında kurulan tersanenin kendi adına 180’den fazla gemi ve teknesi var ve bunların çoğu zorlu savunma ve kolluk kuvvetleri sektöründe yer alıyor. Başarılı Türk tersane şimdi yeni bir yelkenli süper yat markası olan Mishi Yachts’ı piyasaya sürüyor.

Yaklaşık yarısı kapalı, 44.000 metrekarelik bir alanda faaliyetlerini sürdüren Yonca Tersanesi, amaca yönelik olarak inşa edilen inşaat tesisleri, baştan kıça kadar 160 ft’ye kadar olan ve 400 ton civarında gemi üretme kapasitesine sahip. Tersanede, yılda 20’ye kadar askeri ve 20’ye kadar gezi yatı inşa edilebiliyor.

Yonca Shipyard
1986 yılında kurulan tersanenin kendi adına 180’den fazla gemi ve teknesi var.

Yonca, çelik, alüminyum ve hatta ahşaptan inşa etme kabiliyetine sahip olsa da, uzmanlık alanı hızlı müdahale botları, özel harekât botları ve devriye botları gibi yüksek hızlı kompozit gemilerin üretiminde yer alıyor. Bu gemiler yalnızca 40 ila 80 deniz mili arasındaki etkileyici azami hızlarıyla değil, aynı zamanda sağlamlıkları ve denize elverişlilikleriyle de ünlü.

Markanın Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucusu Şakir Yılmaztürk, “Yonca, savunma alanında son derece iyi tanınıyor ve diğer yatçılık markalarının ardındaki yetenekli inşaatçı olarak tanınıyor. Fakat yatçılık sektöründe de faaliyet gösteriyoruz. 36 yıldır geliştirdiğimiz beceri ve kabiliyetleri Mishi Yachts adını verdiğimiz yeni bir girişimle süper yatçılığa taşıyoruz. İlk tasarımlarımız 88 ft ve 102 ft lüks yelkenli yatlara yönelik olacak.” dedi. yoncashipyard.com