Atak Yachts’tan yurtdışı hamlesi

Atak Yachts’tan yurtdışı hamlesi

İzmirli tekne üreticisi Atak Yachts, denizin keyfini ulaşılabilir fiyatlarla çıkartmak isteyenler için tasarladığı yeni modeli T28 Cruiser’ın ilk gövdesini 2021 Mayıs ayında suya indirdi. Deniz severlerin yoğun ilgi gösterdiği model hem yurtiçinden hem de yurtdışından talepler sonrasında seri üretime alındı.

İzmir Güzelbahçe’deki üretim tesisini kapasitesini artırmak için Urla’ya taşıyan Atak Yachts, planlı ve sistematik bir çalışma için 7.2 dönümlük yeni tesisinde döküm, üretim ve montaj bölümlerini de birbirinden ayırarak siparişlerini hazırlamaya başladı. Yurtdışındaki dünyaca ünlü markaların dokuz metre boyundaki tekneleriyle karşılaştırıldığında sahip olduğu fiyat avantajıyla öne çıkan T28 Cruiser’a ilgi global çapta tekne üreten büyük markaların üretim kapasitelerindeki düşüş ve teslimat sürelerinde yaşanan uzamaların da etkisiyle arttı.

Atak Yachts, Urla’daki yeni yerinde üretimlerini sürdürüyor.
Atak Yachts, Urla’daki yeni yerinde üretimlerini sürdürüyor.

Pandemi öncesinde de yurtdışından ilgi gören Atak Yachts, pandemiyle birlikte Güney Kore, Singapur, Rusya, İtalya ve Tayvan gibi ülkelere tekne vermeye başladı. Hali hazırda anlaşma sürecinde olunan ve görüşmeye devam edilen farklı Asya ve Avrupa ülkelerinin de olduğunu belirten firma yetkilileri, dünyada T28 Cruiser’ın ilgi görmesinin en önemli iki nedenini; ergonomisi ve tasarım çizgisi olarak gösteriyor.

Boyuna göre geniş yaşam alanlarıyla öne çıkan 8,5 metrelik model, siparişten itibaren dört ay (opsiyonlara bağlı olarak) gibi bir sürede sahibine teslim ediliyor. atakyachts.com