Fişekhane Sailing Cup başlıyor

Fişekhane Sailing Cup başlıyor

BAUISC Spring Trophy’nin ilk etabı olarak gerçekleşecek olan Fişekhane Sailing Cup, bu yıl 26 Mart’ta Fişekhane’de gerçekleşecek.

BAUSIC Spring Trophy’nin ilk etabı olarak 26 Mart Cumartesi günü start alacak Fişekhane Sailing Cup başlıyor. 50’ye yakın yelkenli bu sene yeni bir rotada yarışacak. Yelkenliler, Ataköy-Bakırköy-Zeytinburnu açıklarında sahil şeridine paralel kurulacak rotada kıyasıya rekabetle yarışacak.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2022 yılı Faaliyet Programında yer alan Fişekhane Sailing Cup, dört etaptan oluşan ve her yıl onlarca teknenin rekabet ettiği BAUISC Spring Trophy’nin ilk etabı olarak gerçekleştirilecek.

Orsa-pupa seyrine göre planlanacak şamandıra parkurunun kurulacağı Ataköy-Bakırköy-Zeytinburnu sahil şeridinde, gün boyunca iki farklı yarış yapılması planlanıyor. Özellikle mart ayındaki hakim rüzgarlar göz önüne alındığında, rekabetin daha zorlu olması bekleniyor.

Birbirinden farklı boyda ve modelde teknelerin bulunduğu yarış filosu IRC-0-1-2-3-4, Sportsboat ve Gezgin sınıflarına ayrılacak ve her tekne sahip olduğu reyting değerlerine göre, kendi sınıflarında derecelendirilecek. Yarışların sonunda ise Fişekhane’de gerçekleştirilecek ödül töreniyle her sınıfın ilk üç derecesine giren takıma ödülleri takdim edilecek ve sporcuların katılacağı kutlama etkinliği düzenlenecek.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.