YYachts, Türkiye pazarına yelken açıyor

YYachts, Türkiye pazarına yelken açıyor

Ünlü Alman yelken yarışçısı Michael Schmidt’in kurucusu olduğu YYachts, Tetra Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş distribütörlüğünde Türkiye pazarına girdi.

Tetra Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş, ünlü Alman yelken yarışçısı Michael Schmidt’in 2016 yılında kurduğu YYachts’ın Türkiye distribütörlüğünü üstleniyor. YYachts’ın karbon fiberden yapılan yelkenli modelleri, hafifliğiyle hız ve performans sunarken, geniş iç hacimleriyle motoryat konforu yaşatıyor.

İtalyan tasarımcılar tarafından tasarlanan yelkenlilerin, iç dizaynı ise tamamen kişiye özel olarak uyarlanabiliyor. Şimdiden Türkiye’den sipariş alan bu özel yelkenliler, tüm dünyada yılda sadece 25 adet üretiliyor.

Yelkenciliğin keyfini çıkarmanın hem pratik hem de konforlu tasarımlardan geçtiğine inandığını belirten Schmidt, “Konfordan ödün vermeyen, tüm temel denizcilik ihtiyaçlarına cevap veren pratik tasarımlara sahip keyifli tekneler” mottosuyla yola çıkmış.

Son teknolojiye sahip, gövde, güverte, iç alanlar ve donanımı karbon fiberden yapılan bu özel tasarım yelkenliler, performanslarını ve geniş hacimlerini hafifliğine borçlu. Y7 (21 metre), Y8 (24metre) ve Y9 (27 metre) olarak üç boyutta üretilen YYachts modelleri, 80 beygirlik iki adet Nanni motoruyla manevra ve yanaşma kolaylığı sağlıyor. 2,2 metreye kadar inebilen teleskopik salmasıyla da, sığ bölgelere, kıyıya ve marinalara güvenle yaklaşabiliyor. Otomatik kontrol sistemleriyle kullanım pratikliği de yaratan yelkenliler, geniş bir mürettebata ihtiyaç duymadan sadece iki kişiyle güvenle denize açılabiliyor.

YYachts modelleri herkesin rahatı düşünülerek tasarlanmış. Kullanışlı dış alanları ve sıcak iç tasarımıyla aile konforunda bir yelken deneyimi sağlayan YYachts modellerinin her alanı kişiye özel olarak değiştirilebiliyor. Sipariş aşamasında, mutfaktan yatak odasına, tüm yerleşim yerleri kişisel tercihlere göre düzenlenebiliyor. Ayrıca iç tasarıma ait renk, döşeme ve materyallerde de tekne sahibinin zevkine uygun seçimler yapabilme imkânı sunuluyor.

Sürdürülebilir yaklaşım

Karbon fiber ve sürdürülebilir malzemeden üretilen YYachts yelkenlileri, solar panelleriyle enerji ve yakıt tasarrufu sağlıyor. Hafif rüzgarlarda bile, rüzgâr hızı kadar hız yaparak, çok iyi hızda seyreden yelkenliler bu sayede yakıt tüketimini de önemli ölçüde azaltıyor. Su üzerinde hareket etmenin en sürdürülebilir yollarından birini sunduğu belirtilen YYachts, hem malzeme hem de yakıt tasarrufuyla dikkat çekiyor.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.