Avrupa’da yılın yatı adayı: X-Yachts Xc 47

Avrupa’da yılın yatı adayı: X-Yachts Xc 47
Yarışma sonucu, Xc 47’nin dünya prömiyerinin yapılacağı 2024 Düsseldorf Boat Show ‘da açıklanacak.
Yarışma sonucu, Xc 47’nin dünya prömiyerinin yapılacağı 2024 Düsseldorf Boat Show ‘da açıklanacak.

X-Yachts, Xcruising serisindeki tamamen yeni bir jenerasyonunun başlangıcı olarak lanse ettiği Xc 47 modelinin müjdesini 2022 Aralık ayında vermişti. Yeni model henüz meraklılarıyla buluşmadan Avrupa’nın en prestijli ödülü olan Avrupa’da Yılın Teknesi için aday gösterildi.

12 kişilik güçlü jüri üyelerinin değerlendireceği deneme seyirleri ekim ayında Barcelona’da gerçekleştirilecek. Yarışma sonucu, Xc 47’nin dünya prömiyerinin yapılacağı 2024 Düsseldorf Boat Show ‘da açıklanacak.

Model gerçek bir açıkdeniz gezi teknesi arzulayan ve sayıları gittikçe artan yelkencilere sunulmak üzere tersanenin onlarca yıllık tecrübesine dayanarak geliştirildi. Tasarım özelliklerinden bazıları serinin daha önceki diğer modelleriyle benzer olsa da bunların Xc 47’de benzersiz bir stil içinde uygulanması hedeflendi.

Xc 47, X-Yachts’ın imzası sayılan çelik gövde kafesiyle birlikte tamamıyla epoksi/e-glass sandviç vakum infüzyonu yöntemiyle üretiliyor. Güverte çizgileri daha önceki Xc modellerindeki derin V-şekilli baş kesitleri, cömert kavisleri ve kıçtaki yüksek çıkıntıyı muhafaza edecek şekilde tasarlanarak serinin iyi bilinen konforlu denizciliğini sürdürmesi sağlanmış. Xc 47’de ayrıca daha geniş bir kıç kesiti bulunuyor ve buradaki hoş, yumuşak su yolu çıkıntısı sağladığı ekstra form ve stabiliteyle performansı arttırırken kıç kamaralarda hacmin artmasına yardımcı oluyor.
İletişim: x-yachts.com.tr