Azimut S6 podyumda

Azimut S6 podyumda

Haftalar süren değerlendirmeler sonucunda Motor Boat Ödülleri sahiplerini buldu. Motor Boat & Yachting İngiltere’nin düzenlediği organizasyonda, jüri 40ft üzeri “spor gezi tekneleri” sınıfında birinciliği Azimut S6’ya verdi.

Azimut S6; motoryat dünyasında artık bir klasik olan ve Motor Boat & Yachting İngiltere tarafından düzenlenen “Motor Boat Awards” yarışmasında 40ft üzeri spor-gezi kategorisinin kazananı oldu. Marka, 19 Ocak 2021 tarihinde düzenlenen sanal törende ödülünü aldı.

Stefano Righini ve Francesco Guida tarafından tasarlanan model adrenalini performansı, mükemmel kontrol edilebilirliği ve konforlu geniş alt güvertesi arasındaki dengeyle yüksek puanlar aldı. Jüri “Bunun, fikir birliğine varmak için en zorlandığımız kategori olduğunu itiraf etmeliyiz. İşin aslı, beş finalistimizin her biri mükemmel tekneler. Ancak, üç oturum sonrası nihayet kazananın Azimut olduğuna karar verdik. Cesur üç IPS pod’lu yerleşim, bu boy bir tekneye yalnızca güçlü bir performans ve etkileyici bir yakıt verimliliği sunmakla kalmıyor, aynı zamanda geniş bir master kamara, cömert boyutlarda bir VIP kamara ve rakiplerinde göreceğiniz ranzalı kamara yerine düzgün bir çift kişilik yataklı kamara için alan açıyor” açıklamasını yaptı.

Azimut S6, 2018 yılında Cannes Yachting Festival’da sergilenişinden bu yana başarısını sürdürmeye devam ediyor. Azimut Yachts’ın bu modeli, büyük ölçüde karbon teknolojisinden yararlanıyor. Üçlü Volvo Penta IPS tahrik sistemiyle verimli yakıt tüketimi sağlayan model; titreşim ve gürültüde de büyük ölçüde azaltma sağlamış.

Teknenin özellikleri arasında, koleksiyonun sportif odağını öne çıkaran Righini imzalı dış mekanlar da yer alıyor; geniş ön camla birleşen gövde camları iç mekanı doğal ışıkla dolduruyor. Üst binanın pırlanta formlu camları ise tekneye daha belirgin bir profil kazandırıyor. Francesco Guida tasarımında iç mekanlar yeni ve ince çizgilerde, gizli bir zarafetle dekore edilmiş. Alt güverte dikkat çekici üç kamara ve iki banyodan oluşan geniş bir konaklama alanı sunuyor.

Azimut S6, yalnızca güzel görünmekle kalmayan, aynı zamanda kullanışlı detaylarla bezeli, seyir açısından başarılı ve çarpıcı bir tekne. Azimut S6 ile mesafeleri sakince ve sorunsuz kat ederken de, Cote d’Azur plajlarında boy gösterirken tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Hepsinden öte, seyre her çıktığınızda size ve konuklarınıza kendinizi özel hissettirecek etkileyiciliğe sahip.

İLETİŞİM: Azimut Türkiye (Karina Marine Group)

Azimut S6 - Yerleşim Planı
Azimut S6 – Yerleşim Planı

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Tam boy – 18m (59ft 1in)
Maksimum en – 4.75m (15ft 7in)
Draft – 1.61m (5ft 3in)
Deplasman – 29.5t (Dolu)
Makineler – Üçlü VOLVO IPS 700 D8 550hp
Maksimum sürat – 35 knot
Seyir sürati – 30 knot
Tasarım – Stefano Righini
İç tasarım – Francesco Guida

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.