Sanlorenzo Türkiye’nin 10. yılı

Sanlorenzo Türkiye’nin 10. yılı

Trio Deniz ile İtalyan lüks yat üreticisi Sanlorenzo arasındaki işbirliği, 10 yılı geride bıraktı.

İtalyan lüks yat üreticisi Sanlorenzo ile Türkiye’de beraber çalıştıkları Trio Deniz arasındaki işbirliği 10. yılına ulaştı. Sanlorenzo Yönetim Kurulu Başkanı Massimo Perotti, Sanlorenzo Türkiye’nin 10. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Massimo Perotti ve Murat Bekiroğlu
Trio Deniz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bekiroğlu ve Sanlorenzo Yönetim Kurulu Başkanı Massimo Perotti

Massimo Perotti, Trio Deniz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bekiroğlu’yla tanıştıklarında Türkiye’de markaya sadık bir Sanlorenzo camiası oluşturmak üzere yola çıktıklarını; bugün gelinen noktadaysa bu hedeflerinin gerçekleşmiş olduğunu belirtti.

“En güncel verilere göre Trio Deniz, en yüksek satış rakamlarına ulaşarak bir numaralı Sanlorenzo bayii oldu.” şeklinde konuşan Perotti, ulaşılan bu başarının en önemli parçası ve aslında sahibi olan Sanlorenzo Türkiye camiasına Trio Deniz nezdinde teşekkürlerini iletti.

PEROTTI’YLE GELEN DEĞİŞİM

1958 yılında kurulan Sanlorenzo her zaman kişiye özel üretimlere odaklanan bir marka olarak bilinmesine rağmen asıl atılımını, 2005 yılında Massimo Perotti tarafından satın alındıktan sonra yaptı. Perotti yönetimindeki marka, yönetimdeki el değişikliğinin ardından hem satış rakamları hem de tasarım yaklaşımı bakımından yaşadığı gelişimlerle en çok tercih edilen yat markaları arasında yer alıyor.

Ana tersanesi İtalya’nın Liguria kentine bağlı La Spezia’nın Ameglia bölgesindeki Magra Nehri’nin kıyısında yer alan Sanlorenzo’nun özellikle metal alaşımdan ürettiği süperyatlarının üretildiği La Spezia haricinde markanın iki tersanesi daha bulunuyor. Bunlardan biri, Toskana kıyılarındaki Viareggio’da; diğeri de Massa’da yer alıyor.

İLETİŞİM: triodeniz.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.