Bavaria SR36

Bavaria SR36

Bavaria SR41 geçen yıl test ettiğimiz en iyi çok amaçlı paketlerden birini sunuyordu, bu nedenle bu küçük kardeşi için beklentimiz oldukça yüksek. Model SR41’e göre biraz daha saldırgan ve açılı tamamen yeni bir tasarım, ancak güvenli aile teknesi ana fikriyle üretilmiş.

Üç versiyon bulunuyor; sunroof’lu bir hardtop ve kıç tarafı açık havuzluk, kıç tarafında kayar kapıları olan tamamen kapalı bir dümen evi veya hardtop’ı ön cam üzerine kalkan daha açık bir tekne deneyimi sunmak için bu ikisi arasında yer alan biraz garip üçüncü kurgu.

Havuzluk daha büyük bir bara sahip olmasına karşın, Bavaria SR41’dekinin küçük ölçekli versiyonu ve kıçta yüzme platformuna bakan ve aşağı inen masasıyla güneşlenme alanına dönüşen aynı oturma grubunu kullanıyor. Eldeki alanları çok verimli kullanan düzenleme her iki tarafta kolayca erişilen saklama alanlarına yer veriyor.

Alt güvertede iki kamara bulunuyor; bunlar bir banyoyu paylaşıyor ve aralarında kompakt bir kuzine ve yemek bölümü yer alıyor. Burada bir yemek alanına gerek olup olmadığı özellikle tam kapalı versiyonda tartışmalı, ancak alt güvertede alanların genişlemesini amaçlayan arada bir perdeyle açık plan kamara opsiyonu da sunuluyor.

İlginç şekilde, ikili 240hp, 300hp veya 350hp olmak üzere üç benzinli makine opsiyonu ve Volvo’nun D4 300’lerinin sunulduğu tek bir dizel seçeneği var. Performans Bavaria SR41 gibiyse su üzerinde iyi bir yoldaş olacağı kesin.
bavariayat.com