Boat Show Tuzla Deniz Fuarı 7-15 Kasım’da

Boat Show Tuzla Deniz Fuarı 7-15 Kasım’da

Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı, 7-15 Kasım tarihleri arasında Viaport Marina’da düzenlenecek.

Daha önce 3 Ekim’de yapılması planlanan Türkiye’nin önemli fuarlarından Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı, dünyaca ünlü Cannes ve Monaco fuarlarının iptal edilmesiyle tarihini güncelledi. Sektör aktörlerinin yoğun erteleme talebiyle bir ay ötelenen fuar, 7 – 15 Kasım tarihleri arasında Viaport Marina’da yapılacak.

Yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle dünyanın birçok yerinde yapılması planlanan etkinlik ve organizasyonlar ertelendi. Özellikle Avrupa’da salgının hızlı ilerlemesi ve kontrol altında tutulamaması nedeniyle dünyanın en önemli tekne fuarları olarak gösterilen Cannes ve Monaco’da düzenlenen fuarlar iptal edildi. Bu fuarların iptal edilmesinin ardından, tekne sahiplerinin geç başlayan tatillerini geç bitirmek istemesi nedeniyle de yatçılık sektörünün fuara tam hazırlık için fuarın ertelenmesi yönünde talepte bulunması üzerine, sektörün ihtiyaçlarına cevap vermek isteyen Boat Show Tuzla, tarihini güncelleyerek bir ay erteledi.

Hijyen önlemleri altında 200’ün üzerinde tekne sergilenecek

2021’in en özel tekne tasarımları, 2020’nin son avantajları ve ödüllü tasarımların yanı sıra sektörün önemli markalarının lansman tekneleri Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarında meraklıları ile buluşacak. Fuar, her bütçeye uygun fiyatlarda ve boyları 5 metre ile 40 metre arasında değişen 200’ün üzerinde tekneyi yeni sahipleri buluşturmak için kapılarını açacak.

Toplam değeri 1 milyar lirayı geçen ultra lüks mega yatlar, motoryatlar, katamaranlar, yelkenliler ve guletlerin, denize tutkun olanlar ve pandemi ile birlikte hayata giren sosyal mesafe – izolasyon gerektiren yeni yaşam tarzını sürdürmek isteyenler ile teknede sağlıklı yaşam kuralından vazgeçemeyenlerin buluşacağı Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’nda, düşük bütçeyle deniz keyfini yaşamak isteyenler için fiyatı 65 bin liradan başlayan ekonomik tekneler de yer alacak. Fuarda bu yıl 500 milyon lira satış hedefleniyor.