Pandemide Teknesiz Kalma

Pandemide Teknesiz Kalma

Tekne almayı düşünenler için aileniz ve sevdiklerinizle günlük veya hafta sonu gezileri yapabileceğiniz 400 bin TL’ye kadar kamaralı tekne modellerini inceledik.

MERRY FISHER 605 SERIE 2
MERRY FISHER 605 SERIE 2

MERRY FISHER 605 SERIE 2

Jeanneau’nun 5.66 metre boya ve 2.44 metre ene sahip teknesi Merry Fisher 605, yeni tasarımıyla gezi tutkunlarına yönelik bir model yaratmış. Havuzluktaki U şeklindeki açılır-kapanır oturma grubu hem alan ferahlığı sağlarken hem de dostlarınızla güzel vakit geçireceğiniz bir ortam sunuyor. Geniş tutulan kıç platform denize erişimi kolaylaştırıyor. Sürgülü cam kapıdan girilen salonda günlük ve hafta sonu kullanımı için uygun özellikte bir mutfak ve yemek bölümü bulunuyor. Dört kişilik konaklama kapasitesine sahip teknenin alt güvertesinde çift kişilik bir yatakla tuvalet yer alıyor. Standart 115hp makineyle donatılan modelin 100 litre yakıt, 50 litre su kapasitesi var.
Fiyat: 45 bin 220 Euro (Güncel fiyat için firmayla görüşünüz.)
İLETİŞİM: triodeniz.com

QUICKSILVER 675 PILOTHOUSE
QUICKSILVER 675 PILOTHOUSE

QUICKSILVER 675 PILOTHOUSE

Hem sportif balıkçılık faaliyetleri hem de gezi amacıyla tasarlanmış 675 Pilothouse modeli 7.03 metre boya 2.50 metre ene sahip. Alan rahatlığı için katlanır borda oturma gruplarına ve portatif bir masaya yer verilen havuzlukta biri canlı livar olmak üzere, toplam üç adet livar ve bordalarda olta yuvaları bulunuyor. Teknede temiz su kullanılabildiği gibi deniz suyuyla çalışan bir livar da düşünülmüş. Havuzluktaki ikinci dümen istasyonu hem tek başınıza teknedeyken büyük kolaylık sağlarken hem de kalabalık zamanlarda ortamdan uzaklaşmanızı sağlıyor. Sürgülü cam kapıdan kabine girdiğinize açık plan bir yerleşim tercih edilmiş. İçeride eviye ve buzdolabından oluşan mini-mutfak iskeleye, dinlenme bölümü sancak tarafa yerleştirilmiş. Dümen mahallinin sancağa konumlandırıldığı yerleşim planında alt güvertede çift kişilik bir yatak yer alıyor. Standartta 150hp makineyle donatılabilen modelin 200 litrelik yakıt, 32 litrelik tatlı su kapasitesi var.
Fiyat: 42 bin Euro (Güncel fiyat için firmayla görüşünüz.)
İLETİŞİM: mercurysport.com

RANIERI INTERNATIONAL NEXT 220 SH
RANIERI INTERNATIONAL NEXT 220 SH

RANIERI INTERNATIONAL NEXT 220 SH

VRG Denizcilik tarafından Türkiye’ye getirilen İtalyan Ranieri’nin 7.35 metre boya ve 2.50 metre ene sahip teknesi Next 220 SH; yedi kişi kapasiteli, günlük ve hafta sonu konaklamalı geziler için üretilmiş bir model. Havuzlukta bordadan bordaya uzanan oturma grubu ve yemek masası bulunuyor. Hemen ilerisinde bulunan dümenci ve misafir koltuğu 180 derece dönebiliyor. Oturma grubunun altı portuç olarak kullanılmış. Havuzluğun her iki tarafındaki yürüme yollarından baş güverteye ulaşılıyor. Baş tarafta iki kişinin rahatlıkla kullanabileceği bir güneşlenme alanı var. Teknenin alt güvertesinde biri çift, diğeri tek kişilik olmak üzere iki yatak ve tuvalet yer alıyor. Standartta 115hp’lik makineyle donatılan modelde farklı makine seçenekleri de tercih edilebiliyor. Tekne 250 litre yakıt, 40 litre tatlı su kapasitesine sahip.
Fiyat: 38 bİn 900 Euro (Güncel fiyat için firmayla görüşünüz.)
İLETİŞİM: vrgdenizcilik.com

NAUTA 6.80
NAUTA 6.80

NAUTA 6.80

Nauta Marin tarafından üretilen 6.80 metre boya ve 2.65 metre ene sahip tekne gezi, balık, günübirlik ya da uzun seyahatlerde aileniz ve sevdiklerinizle beraber güvenle kullanabileceğiniz bir model. Teknenin havuzluğunda U şeklinde oturma grubu ve orta bölümde katlanabilir yemek masası var. Dümen mahalli teknenin sancak tarafta, günlük kullanım için uygun eviyesi, tek göz ocağı bulunan mutfak bölümüyse iskeleye konumlandırılmış. Başaltında çift kişilik yataklı ve tuvaletli bir kamara yer alıyor. Kamara geniş ve kullanışlı, tavan heçi sayesinde gün ışığından yeterince yararlanıyor. Nauta 6.80 tercihe göre 57 ile 110hp arası farklı makine seçenekleriyle donatılabiliyor.
Fiyat: 34 bin 900 Euro (Güncel fiyat için firmayla görüşünüz.)
İLETİŞİM: nautamarin.com

Pandemide Teknesiz Kalma tekne dosyası yazısının devamını Ekim 2020 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.