Boat Show Tuzla Deniz Fuarı iptal oldu

Boat Show Tuzla Deniz Fuarı iptal oldu

3-11 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı devam eden koronavirüs salgını nedeniyle iptal oldu.

Koronavirüs pandemisi aynı 2020’de olduğu gibi 2021’de de organizasyonları etkilemeye devam ediyor. 3-11 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı da koronavirüs salgınının devam eden olumsuz etkileri sebebiyle iptal edilen organizasyonlardan oldu. Fuar Tuzla Viaport Marina’da yapılacaktı.

Fuarın organizatörü Via Fuarcılık’tan yapılan açıklamada şunlar söylendi:

“Tüm dünyayı etkisi altına alan ve halen çeşitli mutasyonlarla devam eden Kovid-19 pandemisi, hayatın birçok alanını olumsuz etkilemektedir. Via Fuarcılık olarak, salgının öngörülemeyen dalgalanması ve İstanbul’un tekrar kırmızı kategoride yer alması sebebiyle katılımcı, ziyaretçi ve personellerimizin sağlığını düşünerek, 3 – 11 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirmeyi planladığımız Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’nı iptal etme kararı aldık.

Toplum ve birey sağlığının her şeyden önemli olduğu düşüncesinden yola çıkarak, paydaşlarımız ile ortaklaşa aldığımız iptal kararının sektörümüz için hayırlı olmasını temenni ederiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ana takviminde yer aldığı üzere, 2 – 10 Ekim 2021 tarihlerinde düzenleyeceğimiz Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’nda tekrar bir araya gelebilmek arzusundayız.”

Ekim ayında düzenlenecek fuar için çalışmalar şimdiden başladı. 2-10 Ekim tarihlerinde yapılacak fuarda saygın markalarının premierlerinden, yerli üreticilerin dünya lansmanlarına, yelkenli teknelerden motor yatlara ve boat’lardan deniz ekipmanlarına kadar deniz severlerin tüm ihtiyacını karşılayacak ürünlerin ziyaretçilerle buluşması planlanıyor.

Via Fuarcılık açıklamasına, “Eski fuarlardan daha özel, eski günlerden daha sağlıklı anlarda bir arada olabilmek dileğiyle.” diyerek son verdi.