Bodrum Cup’ta rota yangın bölgeleri

Bodrum Cup’ta rota yangın bölgeleri

Bodrum’un ve ülkemizin geleneksel yarışlarından birine dönüşen uluslararası yelken ve deniz festivali American Hospital The Bodrum Cup, 33 yılında 18-23 Ekim arasında gerçekleşecek. Festival yelkenlerini yangın bölgelerinde açacak.

Dünyanın dört bir yanındaki yelken sporcularını ve meraklılarını Bodrum’da bir araya getiren American Hospital The Bodrum Cup, 33. yılında yelkenlerini yangın bölgelerinde açıyor. Festival çeşitli etkinliklerle bölgede ekonomik olarak zarar görmüş işletmelere destek olacak, yangının söndürülmesinde emeği geçen kahramanlar için saygı gösterisinde bulunacak.

Yarışın açılış ve kampana töreni 18 Ekim’de gerçekleşecek ve 19 Ekim günü başlayacak yarışlar 23 Ekim’de Teoman’ın konseriyle sona erecek.

American Hospital The Bodrum Cup, beş yarış etabı ve çeşitli etkinlikleriyle, 180’den fazla tekneyi, bin 500’den fazla denizciyi ve 10 binin üzerinde katılımcıyı ağırlamayı bekliyor. Kerem Görsev ve Teoman da canlı performanslarıyla denizseverlerle buluşacak.

American Hospital The Bodrum Cup, bu yıl kazananına anlamlı bir ödül takdim edecek. Yarışların birincisi, İlhan Koman’ın Sonsuz Sütun heykelinden esinlenerek oluşturulan ödülün sahibi olacak.

Sosyal sorumluluk çalışmalarına devam eden festivalde, Bodrum Sağlık Vakfı Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi‘nde eğitim gören çocukların bayrak boyama etkinliğinde çocukların boyadıkları bayraklar yarış sırasında yatlara asılacak ve yarış boyunca yatlarda dalgalandırılacak. Öğrenciler aynı zamanda etkinlikte misafir edilerek yarış deneyimini yaşayacak.

The Bodrum Cup, American Hospital isim sponsorluğu, Bitci ana sponsorluğunda, yapılırken platinum sponsoru Ağanlar, Mett Hotel and Beach Resort Bodrum, OPET iken Gold sponsorları da Anadolu Sigorta, Metro ve Hapimag Sea Garden Resort Bodrum oldu.

Yarışın rotası yangın bölgeleri
Yarışın rotası yangın bölgeleri

“Kılavuzumuz hava ve hevesimizdir”

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, “33. American Hospital The Bodrum Cup’ın orman yangınlarına atfedilmesi çok önemli. Bu festival Akdeniz sahillerinin Bodrum gibi bir turizm yöresine büyük katkıda bulunuyor, sarı yaz dediğimiz yaz bitiminde bölgeyi canlandırıyor. Ayıca tekne yapımında ülkenin en iyisi olan Bodrum teknelerimizi, guletlerimizi tüm dünyaya tekrar hatırlatıyoruz” dedi. Kaymakam Bilgehan Bayar konuşmasını Halikarnas Balıkçısının “Kılavuzumuz hava ve hevesimizdir” sözleriyle bitirdi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Kampanayı çaldıktan sonra Gökova’ya açılacağız ve umuttan, güzellikten dostluktan, barıştan bahsedeceğiz. Bodrum’un hak ettiği yeri bulması için çalışmak bizlerin en büyük görevidir” diyerek ülkedeki herkesi festivale davet etti.

American Hospital The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, “Geçtiğimiz yılki organizasyonumuzu pandemi nedeniyle sağlık çalışanlarına adamıştık. 2020’de,  “American Hospital The Bodrum Cup— The Year of Heroes” ismiyle gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde 32 yılın şampiyonlarıyla sağlık alanında çalışan kahramanları buluşturarak bir anma seyri düzenlemiştik. Bu yıl etkinliğimizin ve mesajlarımızın merkezinde yürek dağlayan yangınlar ve alevlerin önünü kesmek için günlerce mücadele eden isimsiz kahramanlar var. Bu yüzden #HepBeraber dedik. Kapanışta gerçekleşecek Teoman konserinin ise tüm geliri Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı, Türk Eğitim Vakfı Prof. Dr. Galip İsen Eğitim Fonu ve Bodrum Deniz Kurtarma Derneği’ne bağışlanacak” diyerek konuşmasına şu sözlerle son verdi: “Biz gençler olarak artık umut vaat etmiyoruz. Sorumluluk alarak umudun kendisi olmak istiyoruz.”

The Bodrum Cup
Yarış 180’den fazla tekneyi, bin 500’den fazla denizciyi ve 10 binin üzerinde katılımcıyı ağırlayacak.

American Hospital The Bodrum Cup’ın bu seneki programı

18 Ekim 2021 Pazartesi, Bitci Yarış Brifingi ve Kampana Töreni İsola – Bardakçı Koyu
19 Ekim 2021 Salı, Bodrum – Bodrum Denizciler Derneği 50. Yıl Etabı Mandalin Bar – Müjde Kızılkan + Denizciler Derneği 50. Yıl Kokteyli
20 Ekim 2021 Çarşamba, Bodrum – Çökertme Anadolu Sigorta Etabı
21 Ekim 2021 Perşembe, Çökertme – Çökertme Etabı Opet Etabı & Kerem Görsev Konseri #HepBeraber etkinliği
22 Ekim 2021 Cuma, Çökertme- Kissebükü Metro Etabı
23 Ekim 2021 Cumartesi, Kissebükü – Bodrum Erol Ağan Etabı Etabı & Ödül Töreni ve Teoman Konseri

 

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.