Bosphorus Agean Race Heyecanı Başladı

Bosphorus Agean Race Heyecanı Başladı

Bosphorus Agean Race heyecanı başladı

Burgan Leasing, Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü’nün düzenlediği ve Türkiye’nin ilk online açıkdeniz yelken yarışı olan Bosphorus Aegean Race’in sponsorları arasında yer aldı. Virtual Regatta Offshore platformu üzerinden düzenlenen, 17 Haziran’da İstanbul Çengelköy’den start alan ekipler D Marin-Didim’de finiş verecekler ve yarış 3 gün süresince devam edecek.

Yelken sporuna verdiği destekle bilinen Burgan Leasing, Türkiye’de sanal ortamda ilk defa düzenelenen düzenlenen Bosphorus Aegean Race’a sponsor oldu. Bu yıl 50’ncisi yapılması planlanan fakat pandemi nedeniyle henüz gerçekleştirilemeyen Deniz Kuvvetleri Yarışı (Güney Yarışı) rotasının çevrimiçi yelken yarış simülatörü olan Virtual Regatta’ya taşındığı organizasyon uluslararası bir yarış olma özelliği taşıyor.

Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar
DENİZ VE YELKEN BİZİM İÇİN HER ZAMAN BİR TUTKU OLDU
Sponsorluk destekleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, “Burgan Leasing olarak sporun ve sporcunun her zaman yanında oluyoruz. Bu zamana kadar yelken sporlarıyla ilgili birçok yarış, festival ve etkinliğe sponsor olduk. Bundan sonra da hız kesmeden, bu sporun yaygınlaşması için desteğimiz devam edecek. Deniz ve yelken bizim için her zaman bir tutku olmuştur. Tekne hayalleri kurarak bizimle aynı tutkuyu paylaşanlar için birbirinden özel tekne leasing çözümleri sunmaktan ve bu çözümlerimizle insanların hayallerini gerçekleştirmekten son derece mutluyuz” dedi.

HEYECAN DUYDUĞUMUZ BİR SPONSORLUK OLDU
Cüneyt Akpınar, “TAYK ile uzun yıllara dayanan bir iş birliğimiz bulunuyor. Bu iş birliği ile sporcularımıza daha kolay ulaşarak, onların tutkuları olan denizden ve teknelerden kopmamasına katkı sağlıyoruz. Bundan sonra da sporcularımıza elimizden gelen tüm desteği vermeye devam edeceğiz. Bosphorus Aegean Race, Türkiye’nin ilk online tekne yarışı olduğu için bu zamana kadar destek verdiğimiz sponsorluklardan çok farklı oldu. Yelken takımına sahip bir kurum olarak bizim de son derece inandığımız, hepimizi heyecanlandıran bir etkinlik oldu. Koronavirüs salgını nedeniyle yelken eğitimlerimizi online platforma taşıdığımız bu günlerde, Burgan Sailing Team olarak çalışanlarımız ile bu yarışta yer almayı ve o heyecanı yarışmacılarla birlikte yaşamayı arzuluyoruz” diye konuştu.

Yarışmacı ve izleyici olarak katılımın ücretsiz olduğu Virtual Regatta Offshore uygulamasını Google Store ve App Store’dan ücretsiz indirerek siz de üç gün süresince yarışın heyecanını yaşayabilirsiniz. Bu yıl ülkemizde ilki gerçekleştirilecek Bosphorus Aegean Race ’ın ilerleyen yıllarda geleneksel hale getirilmesi planlanıyor.