CMB Yachts mega yatını suya indirdi

CMB Yachts mega yatını suya indirdi

CMB Yachts, 47 metrelik, kompozit teknolojisiyle üretilen mega yatını 15 Ağustos’ta Antalya’da suya indirdi.

CMB’nin 15 Ağustos günü Antalya Serbest Bölge’de suya indirilen mega yatı, kompozit teknolojisiyle üretildi. 490gt’luk tekne çift 1450hp’lik CAT C32 makinelerle donatılmış ve yenilenmiş teknolojik alt yapı donanımıyla 15 knot sürate ulaşıyor.

CMB Yachts
CMB Yachts’ın mega yatı 15 knot’a çıkabiliyor. 

Eylül sonunda teslim edilecek modelin iç mimarisi zamansız tasarımlarıyla bilinen Beril Başaran – Artebel Design imzası taşıyor. Okyanus aşırı seyirler için tasarlanan model master ve VIP süitleriyle 12 konuğa kadar konforlu bir ev sahipliği yapılabiliyor.

İçerisinde iki adet salon ve GYM, özel servis alanları da barındıran megayat, aynı zaman da son teknolojiye uygun eğlence sistemleriyle de konuklarına eşsiz bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Teknenin en göz alıcı mekânlarından birisi ise fly bridge’de yer alan ve hardtop kısmından akan şelalesiyle lüks jakuzisi.

Dünyanın önde gelen klasman kuruluşları RINA Charter Class ve MCA Code Compliance tarafından sertifikalandırılan ve büyük ticari tekne kodu kurallarına uygun olarak inşa edilen mega yat, CMB Yachts’ın konforlu ve lüks tasarımını yansıtıyor.

Ürettiği kompozit tekne kalitesiyle hem Türkiye’de hem de dünyada tanınan CMB Yachts, alanında uzman mühendis, tasarımcı kadrosu ve 250 çalışanıyla Antalya Serbest Bölge’de bulunan 10 bin metrekarelik üretim alanında hizmet veriyor. CMB Yachts 40 metre ve üzeri mega yatlar üreten marka kompozit mega yat kalitesiyle öne çıkıyor.

Gelecek yıl, son aşamalarına getirdiği bir mega yatını daha suya indirmeye hazırlanan CMB Yachts, buna ek çalışmalarına başladığı iki mega yatıyla da adından söz ettirecek iddialı projelerle çalışmalarına devam ediyor.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.