Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları Bodrum etabıyla başlayacak!

Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları Bodrum etabıyla başlayacak!

Cumhurbaşkanlığı himayesinde bu yıl 5’ncisi düzenlenecek yat yarışları, 19-25 Mayıs tarihlerinde yapılacak Bodrum etabıyla başlayacak. İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından organize edilen ve DHL Express ana sponsorluğunda düzenlenecek yarışlar yelken tutkunlarını bir araya getirecek.

Haber ve fotoğraf: Osman Uğur

Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşecek olan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenecek olan Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları, 19-25 Mayıs tarihleri arasında Bodrum etabıyla başlayacak. İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından organize edilen ve DHL Express ana sponsorluğunda düzenlenecek olan yarışlar, yelken tutkunlarının heyecanla beklediği bir etkinlik olacak.

Bodrum’da start alacak olan yarışçılar, sınıflarına göre Rodos Adası’nı ve Simi Adası’nı dolaşarak tekrar Yalıkavak’ta finiş çizgisine ulaşacaklar. 25 Mayıs’ta Bodrum Kalesi’nde düzenlenecek olan ödül töreninde Halikarnas Kupası sahiplerini bulacak.

YARIŞLARA YENİ BİR ETAP EKLENDİ


Bu yılki etkinlikte bir yenilik de olacak. Beşincisi düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları’na İstanbul etabı eklendi. 29 Mayıs’ta İstanbul’un Fethi’nin yıldönümü törenleri kapsamında, yarışçılar İstanbul Boğazı’nda kıyasıya rekabet edecekler. Yarış sonunda kazanan ekip, İstanbul Kupası’nın sahibi olacak.

Dünyadaki tek kıtalararası yat yarışı özelliğini taşıyan etkinlikte, Cumhuriyet Kupası da büyük bir heyecanla bekleniyor. Yarışların Cumhuriyet Kupası etabı 26 Ekim’de başlayacak ve İstanbul Boğazı’nda gerçekleşecek. Yarışmacılar, zorlu parkurda Cumhuriyet Kupası için kıyasıya mücadele edecekler.

Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları’nın Muğla ve İstanbul etaplarının ardından, en iyi dereceyi elde eden ekip Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışı Şampiyonu unvanını kazanacak ve Cumhurbaşkanlığı Kupası’na hak kazanacak. İstanbul etabı, Cumhuriyet coşkusunun yaşanacağı muhteşem bir ödül töreni ile sona erecek.

Yarışlar hakkında detaylı bilgi için; sailturkiye.racing